Reprezentacija - prijateljske utakmice, 15.10.2018, 20:45 h, Rijeka, Rujevica
Matej Mitrović 63'
2:1(1:0) Jordan
Baha' Faisal 75'

Petar Jenjić • ponedjeljak, 15.10.2018.

Hrvatska nogometna reprezentacija na Rujevici je u prijateljskoj utakmici svladala Jordan s 2:1 i prekinula niz utakmica bez pobjede. Napadači nisu bili raspoloženi, ali zato jesu stoperi koji su postigli oba pogotka...

Saeed Murjan
64'

Baha' Faisal
64'

Vital Borkelmans

Domagoj Vida i Matej Mitrović poentirali su u prijateljskoj utakmici hrvatske nogometne reprezentacije te tako donijeli pobjedu izabranicima Zlatka Dalića od 2:1. Bila je to prilika za mnoge igrače željne dokazivanja, nije bila briljantna izvedba, ali sasvim dovoljna za povratak na pobjedničke staze nakon nekoliko poraza.

Jako dobro krenula je Hrvatska u utakmicu i s visokim presingom nije ostavljala previše prostora protivniku. Ipak, prva prava prilika na susretu dogodila se pred golom Dominika Livakovića. Među najopasnijim igračima u ovom razdoblju, Feras Shelbaieh, uposlio je Musu Al-Taamarija koji je pucao malo preko gola.

I onda deset minuta kasnije Hrvatska je stigla do zasluženog vodstva. U ulozi asistenta našao se Marko Pjaca koji je izveo korner, a loptu u mrežu skrenuo Domagoj Vida koji je večeras nosio i kapetansku traku.

Ostatak prvog poluvremena donio je još nekoliko solidnih pokušaja Vatrenih, uglavnom iz daljine preko Rebića i Kramarić, koji nisu previše ugrožavali jordanska vrata.

Nakon dva dobra pokušaja domaćin je i po drugi puta zatresao jordanska vrata. Slobodan udarac izveo je Marko Rog koji na drugoj stativi pronalazi Mateja Mitrovića< koji glavom poentirao u nebranjeni dio mreže. Dodajmo i to kako je Mitrović u igru ušao početkom drugog poluvremena.

Velika opasnost za hrvatska vrata, vjerojatno i najveća na susretu, stigla je u 72. minuti. Daleko najopasniji Al-Bakhit proigrao je na rubu kaznenog prostora Saeeda Murjana koji potpuno nečuvan puca malo iznad gola. Minutu kasnije gosti su ipak poentirali, pucao je iz slobodnog udarca Baha Faisal čiji je pokušaj pogodio živi zid te tako prevario Livakovića i završio u golu.

Ipak, rezultat se do kraja više nije mijenjao, iako je Hrvatska imala još dvije dobre šanse.