Darija Jurak ostala na korak do titule u Moskvi

Petar Jenjić • petak, 19.10.2018.

Darija Jurak u paru s Rumunjkom Ralucom Olaru nije uspjela osvojiti WTA turnir u Moskvi, u dva su seta do pobjede stigle Alexandra Panova i Laura Siegemund...

Bez titule u konkurenciji parova ostala je Darija Jurak koja je zaustavljena u finalu Moskve. Hrvatska tenisačica igrala je u paru s Ralucom Olaru, a na posljednjem koraku zaustavile su ih Alexandra Panova i Laura Siegemund.

U konačnici su Ruskinja i Njemica stigle do pobjede sa 6:2, 7:6 nakon sat i 35 minuta igre te tako zaključile tjedan na najbolji mogući način.

Tijekom prvog seta u potpunosti su dominirale. Napravile su dva breaka za vodstvo 5:1, a zatim zaključile set bez većih problema.

Drugi je set bio nešto izjednačeniji. Jurak i Olaru dva su se puta našle u zaostatku od breaka, ali su ipak uspjele dogurati do 13. igre. Međutim, tie-break u potpunosti je pripao Panovoj i Siegemund koje su slavile sa 7:2.