Hrvatski Telekom Prva liga, 11. kolo, 19.10.2018, 18:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Mario Zebec, Krunoslav Ambrinac, Luka Pušić, Četvrti sudac: Dalibor Mlakar

Petar Jenjić • petak, 19.10.2018.

Nogometaši Rijeke otvorili su 11. kolo HT Prve lige gostujućom pobjedom protiv Intera. Junak momčadi Igora Bišćana, koji je večeras debitirao na klupi nove momčadi, bio je Antonio Mirko Čolak koji je postigao oba pogotka...

Nikola Rak
58'

Theophilus Solomon
72'
10
Obi Goodness Ajayi
81'
Samir Toplak
17
(do 90'+3')
20
(do 68')
Igor Bišćan

Debi Igora Bišćana na klupi Rijeke prošao je uspješno za momčad s Rujevice. Rijeka je gostovala u Zaprešiću kod Intera, u sklopu 11. kola domaćeg prvenstva, te na krilima Antonija Mirka Čolaka stigla do pobjede od 2:1.

Četvrto je ovo slavlje Rijeke ove sezone, a prvo nakon čak pet utakmica bez punog plijena. S druge strane, Inter je upisao sedmi poraz sezone i ostao na deset osvojenih bodova.

Rijeka je dobro krenula u utakmicu, a bolju igru okrunila je pogotkom u 11. minuti. Strijelac je bio Antonio Mirko Čolak koji je dobio s loptu na rubu kaznenog prostora i krasnim udarcem pogodio desne rašlje Interova gola.

Jako dobro igrali su gosti u prvih dvadesetak minuta tijekom kojih se Inter u nekoliko navrata morao jako grčevito raniti. Ipak, omjer snaga ubrzo se promijenio. U 30. minuti Stjepan Lončar zaradio je prvi, a šest minuta kasnije drugi žuti karton zbog oštrog prekršaja kojim je spriječio protivničku kontru.

Kao što se moglo i očekivati, početak drugog poluvremena donio je pritisak Intera, ali kako se ubrzo pokazalo, bez pravog efekta po pitanju povratka u utakmicu. Rijeka je nakon nešto više od sat vremena igre stigla do podebljanja vodstva.

Igrala se 63. minuta kada je momčad Igora Bišćana postigla pogodak, Domagoj Pavičić pobjegao je protivničkoj obrani i uposlio Čolaka koji se tako po drugi puta na susret upisao u listu strijelaca.

Još nekoliko solidnih pokušaja imale su obje momčad. Iz 78. minute vrijedi izdvojiti pokušaj Solomona čiji je udarac otišao pored gola. Četiri minute kasnije na drugoj je strani u prilici bio Punčec koji je puca iz trka s ruba šesnaesterca, ali samo preko gola.

U 84. minute Zaprešićani su iskoristili zaspalu obranu Rijeke, do lopte je stigao Solomon i poentirao za smanjenje zaostatka. Rezultat se do kraja utakmice ipak više nije mijenjao.