Hrvatski Telekom Prva liga, 11. kolo, 20.10.2018, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj

Branimir Korać • subota, 20.10.2018.

Osijek je upisao uvjerljivu pobjedu u 11. kolu HT Prve lige slaveći u Kranjčevićevoj protiv Rudeša s 4:1. Na odmoru je Rudeš bio u vodstvu, ali u drugom dijelu sve je bilo u znaku Osijeka...

Osijek je uspješno odradio gostovanje kod Rudeša u 11. kolu HT Prve lige iako stvari nisu izgledale nimalo dobro nakon prvih 45 minuta. Skromni domaćin dobro je ušao u utakmicu, imao vodstvo na odmoru, ali u nastavku susreta nije bio niti sjena one momčadi iz prvih 45 minuta i upisao je poraz 4:1.

Zoran Zekić imat će dosta zamjerki igračima za nastup u prvom dijelu, ali zato u drugom poluvremenu Osijek je bio puno kvalitetniji i učinkovitiji te je zasluženo došao do preokreta.

Već u devetoj minuti Rudeš je poveo. Tomičić je došao do lopte, odlično je u petercu vidio Tomislava Mrkonjić i paralelnim dodavanjem s gol linijom pronašao ga je pred golom, a njemu nije bilo teško pogoditi praznu mrežu.

Osijek je prvu ozbiljniju prijetnju imao u 15. minuti kada se istaknuo vratar Banić lijepom obranom pokušaja Mirka Marića. Ubrzo su Osječani tražili i kazneni udarac nakon igranja rukom Pantalona u 16 metara, ali sudac Križarić pokazao je da se igra nastavi.

U završnici prvog dijela malo je nedostajalo da Osijek poravna, međutim vratnica je zaustavila pokušaj Bobana da bi odmah nakon toga Kamenar bio u dobroj prilici, ali isto nije ugurao loptu u mrežu.

U drugom dijelu Rudeš je ipak kapitulirao i to prilično brzo. U 52. minuti Bočkaj je ubacio iz slobodnog udarca, obrana Rudeša zaboravila je na Milu Škorića koji je ostao sam i lakoćom zabio.

Nastavila se opsada domaćeg gola, Banić je branio pokušaje Marića i Škorića, ali u 55. minuti ipak nije više mogao. Bočkaj je ponovno ubacio, Marić je bio u skoku i rutinski zabio za 2:1.

Rudeš je bio u padu i novi pogodak uslijedio je u 59. minuti. U 16 metara Marić je pao nakon dvoboja s Pantalonom i Križarić je pokazao na 11 metara gdje je siguran izvođač bio Haris Hajradinović.

Bilo je jasno da će gosti do sva tri boda, Rudeš nije imao niti kvalitete niti snage za povratak pa je primio još jedan pogodak u 81. minuti kada je Bočkaj proigrao Marića, ovaj asistirao Bobanu za konačnih 4:1.

Gosti su se na vrijeme probudili i zasluženo odnijeli sva tri boda u zanimljivom susretu u kojem je Rudeš samo potvrdio status najlošije momčadi HT Prve lige.