Karlović u dva tie-breaka svladao Goju za finale Calgaryja

Petar Jenjić • subota, 20.10.2018.

U hrvatskom polufinalu na Challengeru u Calgaryju Ivo Karlović kao drugi nositelj svladao je sunarodnjaka Bornu Goju s dva puta po 7:6...

Ivo Karlović prošao je u finale Challengera koji se igra u Calgaryju, Div sa Šalate tako je u polufinalu prekinuo lijep niz sunarodnjaka Borne Goje kojeg je svladao sa 7:6, 7:6 nakon sat i 32 minute provedene na terenu.

Vrlo izjednačen bio je prvi set u kojem nije bilo breakova. Tek je jednu priliku, već u drugom gemu, imao Gojo, ali nije ju uspio iskoristiti. Set je stigao do tie-breaka u kojem je Karlović dominirao i slavio sa 7:3.

Odmah na startu drugog seta Gojo je stigao do nove dvije break lopte te uspio iskoristiti drugu. Međutim, kako je uspio oduzeti servis, tako ga je i izgubio pa je Karlović izjednačio na 1:1. S obzirom na to da nijedan tenisač nije više prepustio servis, set je stigao do tie-breaka u kojem je Karlović ponovno bio bolji, izgubivši tek dva poena.

Drugi će nositelj za naslov igrati protiv boljeg iz dvoboja Jordan Thompson - Casper Ruud.