Junak zaustavljen u Metkoviću, debakl Zmaja u Hrvacama

Ivan Šola • ponedjeljak, 22.10.2018.

Odigrano je deveto kolo 3.HNL Jug u kojem je najviše pozornosti bilo posvećeno u Metkoviću gdje je Neretva u derbiju kola nanijela prvi prvenstveni poraz Junaku. Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Biogradskog Primorca koji su u Opuzenu deklasirali domaći Neretvanac. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti uvjerljivu pobjedu Hrvaca, te pobjedu najugodnijeg iznenađenja lige Uskoka nad aktualnim prvakom Croatijom. Zagora je u posljednjim sekundama izvukla bod protiv Splita, dok je Urania na domaćem terenu porazila dubrovački Gošk.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Primorca iz Biograda koji su na gostovanju u Opuzenu uvjerljivo savladali Neretvanac, te im tako nanijeli prvi domaći poraz. Mreže su mirovale sve do 56. minute kada je Stipan Banić doveo gostujući sastav u vodstvo. Pitanje pobjednika riješeno je u završnici susreta kada je Vedran Ješe povisio na 0:2, da bi par minuta kasnije konačan rezultat 0:3 postavio Nikola Marić.

Derbi kola odigran je Metkoviću gdje su nogometaši domaće Neretve savladali vodeći Junak, te im tako nanijeli prvi prvenstveni poraz. Domaća je momčad došla u vodstvo na isteku pola sata igre kada je Luka Juričić neobranjivo zatresao gostujuću mrežu. Gosti do izjednačenja stižu u 60. minuti preko najboljeg strijelca lige Petra Šiška Bašića. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 80. minuti kada je svoj drugi pogodak na utakmici postigao Luka Jurčić za 2:1, i za velika tri boda Neretve.

Do tek druge prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Imotskog koji su na gostovanju u Stobreču savladali domaći Primorac 3:2. Igrala se deveta minuta utakmice kada je dosuđen kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator za 1:0 bio je Ivo Boban. Gosti se vraćaju u egal u 21. minuti zahvaljujući Anti Ljubičiću, da bi samo dvije minute kasnije Filip Omazić vratio domaćine u novo vodstvo 2:1. Do kraja poluvremena gosti ponovno dolaze do poravnanja, kada grešku u domaćoj obrani koristi Marko Majstorović i trese mrežu za 2:2. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 46. minuti kada Josip Cikojević šalje loptu u domaću mrežu za velika tri boda gostiju iz Imotskog.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Unešiću gdje su Zagora i Split podijelili bodove. Mreže su mirovale sve do 64. minute kada je Drago Gabrić doveo gostujući sastav u vodstvo. Kada se očekivalo da će Splićani odnijeti sva tri boda, u drugoj minuti sudačke nadoknade Željko Malčić trese gostujuću mrežu za konačan rezultat 1:1.

Do pete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Uranije koji su na domaćem terenu savladali Gošk iz Dubrovnika 3:2. Igrala se deseta minuta utakmice kada je Mario Zebić doveo domaćine u vodstvo, a do kraja poluvremena gosti su stigli do izjednačenja zahvaljujući Domagoju Veraji. U nastavku susreta bolja igra Uranije nagrađena je u 60. minuti kada je Emanuel Rossetto zabio za 2:1, a samo osam minuta kasnije svoj drugi pogodak za 3:1 postigao je Mario Zebić. Gosti su do kraja susreta uspjeli samo uljepšati poraz, a strijelac zgoditka za 3:2 bio je Toni Nikolić.

Najugodnije iznenađenje Uskok iz Klisa i dalje nastavlja s odličnim izdanjima, tako su i u ovome kolu na svome terenu savladali aktualnog prvaka Croatiju 2:0. Mreže su mirovale do samog kraja prvog dijela kada Ivan Kristijan Maretić doveo domaćine u vodstvo. Pitanje pobjednika riješeno je u 86. minuti kada je konačan rezultat utakmice 2:0 postavio Luka Pleština.

Ljepotica kola odigrana je u Ivanbegovini gdje su Kamen i Jadran iz Ploča u vrlo zanimljivoj utakmici podijelili bodove. Igrala se 25. minuta kada je Mihovil Šutalo doveo gostujući sastav u vodstvo. Do kraja poluvremena Jadran je udvostručio prednost zahvaljujući Marijanu Šuti. Odmah na početku drugog dijela domaćini su smanjili rezultat preko Marina Vuksana. Igrala se 52. minuta utakmice kada je glavni sudac Ante Terzić dosudio kazneni udarac za Kamen, a siguran realizator za 2:2 bio je Branimir Kujundžić.

Za najuvjerljiviju pobjedu u kolu pobrinuli su se nogometaši Hrvaca koji su na svom terenu deklasirali BŠK Zmaj 6:0. Trostruki strijelac za domaćine bio je Krešimir Božinović, dva zgoditka postigao je Luka Ivanović, dok je preostali šesti pogodak za Hrvace postigao Marko Ferić. S ova tri boda Hrvace je pobjeglo iz zone ispadanja, dok su gostujući nogometaši ostali na samom dnu, sa samo jednom pobjedom iz devet susreta.