Derbi kola završio bez pobjednika, šesta uzastopna pobjeda Dugog Sela

Ivan Šola • utorak, 23.10.2018.

Odigrano je 11. kolo 3.HNL Zapad u kojem su vodeći dvojac Vinogradar i Krk ostvarili nove domaće pobjede, te su se tako odvojili od konkurencije. Veliki derbi kola odigran na Krimeji gdje je domaći Orijent u završnici susreta uspio izvući bod protiv Dubrave. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti gostujuću pobjedu Haška u Vrbovcu, dok su nogometaši Trnja deklasirali Zagreb. Špansko je slavilo u Ponikvama, dok je Maksimir u kvartovskom derbiju savladao Jaruna. Jadran i Kurilovec će svoju utakmicu odigrati 31. listopada...

Aktualni prvaci nogometaši Vinogradara teže od očekivanog ostvarili su devetu prvenstvenu pobjedu savladavši na domaćem terenu Opatiju 2:0. Junak utakmice bio je već standardno Igor Prijić koji je u 58.minuti sigurno realizirao kazneni udarac, a samo pet minuta kasnije postavio je konačan rezultat utakmice 2:0.

Do šeste prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Haška koji su na gostovanju u Vrbovcu savladali istoimenog domaćin s minimalnih 1:0. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 37.minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Filip Dianežević.

Uvjerljivu pobjedu ostvarili su nogometaši Krka koji s visokih 3:0 porazili Novigrad. Mreže su mirovale sve do 25.minute kada je Marin Con doveo domaćine u vodstvo. Dugo su domaćini lomili otpor gostiju, te su konačno u završnici susreta riješili pitanje pobjednika zahvaljujući dvostrukom strijelcu Karlu Josipoviću koji je postavio konačan rezultat utakmice 3:0.

Derbi kola odigran je na Krimeji gdje su domaći Orijent i Dubrava u odličnom susretu podijelili bodove. Gosti su poveli na samom kraju prvog dijela kada je Borna Marton iskoristio neopreznost domaće obrane i zatresao mrežu za 0:1. Dubrava je u 82.minuti ostala s igračem manje kada je izravni crveni karton zaradio Karlo Rebernjak. Samo tri minute kasnije domaća je momčad iskoristila igrača više, te je zahvaljujući Davidu Andriću postavila konačan rezultat utakmice 1:1.

Kvartovski derbi odigran je u Maksimiru gdje su istoimeni domaćini ostvarili tek treću prvenstvenu pobjedu savladavši Jarun 3:1. Domaća je momčad u vodstvo došla u 13.minuti preko Borne Valkovića, a do kraja poluvremena Petar Bračević udvostručio je vodstvo Maksimira na 2:0. Odmah na početku drugog dijela gosti su smanjili na 2:1 zahvaljujući Kristijanu Brčiću. Pitanje pobjednika riješeno je u 74.minuti kada je konačan rezultat 3:1 postavio Andrej Bešlić.

Uvjerljivu gostujuću pobjedu ostvarili su nogometaši Trnja koji su u Kranjčevićevoj ulici savladali Zagreb 4:0. Gosti su u vodstvo došli u 30.minuti kada je Marko Bubnjić neobranjivo zatresao mrežu za 0:1, a do kraja poluvremena Marko Šlogar povisio je prednost na 0:2. U drugom dijelu Trnje je kontroliralo utakmicu, te su u završnici postigli još dva zgoditka. Prvo je svoj drugi pogodak postigao Marko Bubnjić, a konačan rezultat utakmice 0:4 postavio je Bruno Špišić.

Do šeste uzastopne, a ukupno sedme prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Dugog Sela koji su na gostovanju u Ponikvama savladali istoimenog domaćina s minimalnih 1:0. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se već u petoj minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Tin Salatović.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Španskog koji su na gostovanju u Krapini savladali domaći Zagorec 3:2. Gosti su u vodstvo došli u 34.minuti kada je neopreznost u domaćoj obrani iskoristio Zvonimir Guliš. Samo šest minuta kasnije gosti imaju velikih 0:2 zahvaljujući Franku Knezu. Na samom kraju prvog dijela Špansko ostaje s igračem manje kada izravni crveni karton zarađuje Ante Stanić. U nastavku susreta domaćini su bolje zaigrali, te su u zadnjih deset minuta utakmice zahvaljujući dvostrukom strijelcu Matiji Smrekaru izjednačili rezultat na 2:2. Kada se očekivala podjela bodova, u posljednjim sekundama utakmice Zvonimir Guliš šalje loptu u domaću mrežu za veliku pobjedu Španskog 3:2.