Hrvatski Telekom Prva liga, 12. kolo, 27.10.2018, 15:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Ante Čuljak, Igor Krmar, Sanja Rođak-Karšić, četvrti sudac: Ivan Župan
Mario Marina 49'
Gorica

Gorica nastavlja nizati pobjede, u Zaprešiću porazila i Inter

Petar Jenjić • subota, 27.10.2018.

Nogometaši Gorice stigli su do sedme prvenstvene pobjede, na gostovanju kod Intera Goričani su slavili nakon preokreta sa 3:1 te tako nastavili sjajan niz što se tiče gostujućih utakmica...

Milan Ćulum
63'
29
Matej Vuk
63'
13
Ivan Čeliković
79'
Samir Toplak
8
(do 64')
21
(do 46')
Sergej Jakirović

Niz gostujućih pobjeda nastavlja momčad Gorice koja je danas u Zaprešiću stigla do pete uzastopne, a ukupno sedme pobjede u sezoni. Goričani su na gostovanju kod Intera slavili s 3:1 i nanijeli današnjem protivniku osmi prvenstveni poraz.

Poveo je Inter nakon deset minuta igre, ali već do kraja poluvremena Gorica je stigla do preokreta. Kada je početkom nastavka postigla još jedan pogodak, bilo je jasno tko će danas doći do pobjede. Gosti su pokazali kvalitetu više te zasluženo slavili.

Dobar tempo mogli smo vidjeti u prvih desetak minuta na obje strane, a do vodstva je nakon točno deset minuta igre stigao domaćin. Krasno je po desnoj strani prošao Antonio Bosec i ubacio na prvu stativu gdje se našao Komnen Andrić koji je ispred protivničkog braniča stigao do lopte i skrenuo ju u mrežu.

Dobro su igrali domaćini, a devet minuta kasnije imali su još jednu jako dobru priliku. Iz slobodnog udarca pucao je Karlo Muhar, ali Kristijan Kahlina odlično je obranio.

Nakon nešto više od pola sata igre Gorica je stigla do poravnanja, ubacio je Ayayi Atiemwen s lijeve strane u kazneni prostor gdje je potpuno neometan bio Matija Dvorneković koji je skrenuo loptu u gol. Prvi je to njegov pogodak u karijeri u Prvoj HNL.

I onda u završnici prvog poluvremena gosti su stigli do preokreta i to na kakav način. Atiemwen se izborio za prostor, izbacio jednog protivničkog igrača i pogodio s više od dvadeset metara neobranjivo u sami kut Interova gola.

Već četiri minute po ulasku u nastavak gosti su postigli još jedan pogodak, bila je to krasna akcija Gorice, a lopta se nakon jednog odbijanca odbila do Marija Marine koji je pucao s ruba kaznenog prostora i lijepo pogodio u sami kut. Dodajmo kako je Marina ušao u igru na početku drugog poluvremena.

Obje momčadi imale su svoje prilike u nastavku susreta, ali rezultat se više nije mijenjao.