Šibenik slavio protiv Hajduka, Dinamo uzeo tri boda na vrućem gostovanju u Zadru

Jan Šneler • subota, 27.10.2018.

U 10. kolu Druge HNL, trenutno vodeća momčad Dinamo II tek je u posljednjim minutama uspjela slomiti otpor Zadra...

Iako je Šibenik ostvario veliku pobjedu nad Hajdukom II, vrh tablice i dalje pripada Dinamu II. Druga momčad Dinama je u 10. kolu Druge HNL slavila na gostovanju kod Zadra pogotkom u posljednjih petnaestak minuta.

U prvom dijelu pogodaka nije bilo i domaći nisu uspjeli iznenaditi Zagrepčane. Već početkom nastavka, velika nada Dinama, Antonio Marin zabio je za vodstvo gostujuće momčadi. Slavlje ipak nije dugo trajalo jer je već u 59. minuti Jure Jerbić donio izjednačenje. Činilo se da će domaći uspjeti doći do boda koji bi ih smjestio među četiri najbolje momčadi, no Roko Baturina je zabio u 75. minuti za 1:2. Na samom kraju susreta, u sudačkoj nadoknadi Leon Šipoš postavio je konačnih 1:3.

Ranije su svoj ogled 10. kola odigrali Šibenik i Hajduk II. Slično kao i u drugoj utakmici, mreže se nisu tresle u prvom poluvremenu. U nastavku susreta, Ivan Delić zabija za vodstvo Hajduka, no već šest minuta kasnije Marko Bulat postavlja 1:1. U 63. minuti Davor Kukec koristi nepažnju Hajdukove obrane i zabija za konačnih 2:1.

Šibenik se pobjedom tako došao do pete pobjede i približio se Dinamu II na samo jedan bod razlike. Ipak, valja imati na umu kako Šibenčani još imaju utakmicu zaostatka. S druge strane, Zadrani su ostali na šestom mjestu, dok je Hajduk II trenutno dvije pozicije niže.