Ostali sportovi

Pobjeda hrvatskih ragbijaša u posljednjoj sekundi protiv Izraela

Sportnet • subota, 27.10.2018.

Hrvatska reprezentacija došla je do svoje treće europske pobjede u nizu. Nakon vodstva Izraela, hrvatski se igrači nisu predali te u infarktnoj završnici u posljednjoj sekundi postigli polaganje i došli do velikog slavlja.

Izrael je prvi poveo zgoditkom iz kazne u 18. minuti, nakon čega u 24. minuti s hrvatske strane polaže Čorić te pretvara Ayoub, nakon čega rezultat 7:3 ostaje nepromijenjen do kraja prvog dijela. U nastavku Izrael prvo prelazi u vodstvo zgodicima iz dva nova kaznena udarca, a Hrvatska uzvraća polaganjem Marka Grčića, no nakon samo tri minute, gosti postižu još jedno polaganje, koje uspješno pretvaraju te drže vodstvo od 12:16 do samog kraja susreta. Hrvatski igrači dvadesetak minuta neuspješno pokušavaju probiti obranu Izraelaca, da bi u posljednjim sekundama susreta, nakon ubacivanja iz auta, konačno uspjeli izgurati fizički jače suparnike te novim polaganjem Čorića i pretvaranjem Ayouba doći do važne pobjede.

Ovim rezultatom Hrvatska se zacementirala na vrhu skupine te s prvog mjesta na proljeće očekuje dvoboj s Maltom i borbu za razigravanje za prelazak u višu diviziju.

Na poluvremenu susreta održan je i dječji ragbi festival na kojemu su mogli sudjelovati svi zainteresirani mališani.

Europski kup nacija: Hrvatska 19:16 Izrael