Prva pobjeda za Futsal Dinamo, Novo Vrijeme pregazilo Split

Branimir Korać • nedjelja, 28.10.2018.

Odigrani su susreti četvrtog kola 1. HMNL, a napokon su do pobjede došli igrači Futsal Dinama koji su preokretom u završnici svladali Uspinjaču Gimku...

Crnica je stigla do prve pobjede ove sezone u 1. HMNL, ugostila je Jesenje i svladala ga s 4:2. Jesenje tako ostaje na dnu ljestvice sa samo jednim bodom, a u ovom susretu ostalo je kratko. U prvih deset minuta viđeno je čak pet pogodaka, Alen Protega, Josip Vukičević i Dragan Vuković bili su strijelci za domaćina dok je oba gola za Jesenje postigao Denis Gamilec. U drugom dijelu, točnije u 23. minuti, Vuković je svojim drugim golom povisio na 4:2 i do kraja susreta pogodaka više nije bilo.

Sjajnu utakmicu odigrao je u Zagrebu Vrgorac koji je s čak 7:3 svladao Alumnus. Neočekivano visoka pobjeda gostiju koji su u jednom trenutku vodili 6:0, a do kraja susreta Alumnus je samo smanjio zaostatak. Po dva pogotka postigli su Duško Martinac i Ante Kraljević dok su po jedan gol zabili Mario Herceg, Vojko Pervan i Mateo Kozarić. Kod domaćina Tvrtko Ivan Pajalić postigao je dva gola, a Ivan Matan jedan.

Dramatično je bilo u Solinu gdje je Universitas ugostio Square i upisao poraz u posljednjim trenucima susreta. Dubrovčani su poveli preko Leonarda dos Santosa u 26. minuti, a dvije minute kasnije Ivan Tustonjić vratio je Universitas i poravnao na 1:1. Kada se očekivao remi, Leonardo je još jednom postigao pogodak i donio pobjedu Square 2:1.

Zanimljivo je bilo u slavonskom derbiju u kojem je Brod 035 ugostio Osijek i pobjedom 2:0 prestigao ga na ljestvici. Domaćin je pogađao na početku oba poluvremena i na kraju odnio pobjedu golovima Roberta Ruheka i Igora Mirkovića.

Pomlađena i u odnosu na prošlu sezonu itekako oslabljena momčad Splita poražena je u reprizi finala kod Novog Vremena s čak 6:1. Puno kvalitetniji domaćini odnijeli su visoku pobjedu golovima Eduarda Fariasa Souze (dva), Igora Osredkara, Marina Musinova, Ante Sokola i Saše Babića. Strijelac za Split bio je Toni Kirevski u posljednjim sekundama susreta.

Futsal Dinamo upisao je prvu pobjedu svladavši Uspinjaču s 4:2. Pobjeda je izborena u samoj završnici preokretom nakon vodstva gostiju 2:1. Hrvoje Penava doveo je Dinamo u vodstvo početkom drugog dijela da bi Gordan Duvančić i David Mataja okrenuli situaciju i Uspinjača je povela. Tu nije bio kraj, u zadnje četiri minute Dinamo ipak radi novi preokret golovima Mihovila Prgometa, Vite Gagulića i Kristiana Čekola.