Branimir Korać • nedjelja, 28.10.2018.

Subotnji program u Primeri bio je predigra onom što nas čeka u nedjelju kada je na rasporedu veliki derbi između Barcelone i madridskog Reala...

Madridski Atletico ugostio je na Wandi Metropolitanu Real Sociedad i pobjedom 2:0 zasjeo je na vodeću poziciju na ljestvici. Ovo je vrlo važna pobjeda za Atletico jer dolazi odmah nakon ružnog poraza u Dortmundu u Ligi prvaka. Tako su se Madriđani barem djelomično oporavili i iskupili za onu blamažu.

Protiv Real Sociedada su očekivano dominirali, Jan Oblak imao je vrlo malo posla, a mreža gostiju prvi put se zatresla u 45. minuti. Nakon ubačene lopte u 16 metara obrana gostiju je loše reagirala, lopta je samo kratko odbijena do Diega Godina koji lakoćom zabija.

U 60. minuti stavljena je točka na i, krasnim udarcem s 13-14 metara iskosa Filipe Luis je povisio na 2:0 i potvrdio pobjedu domaćina. Nikola Kalinić odgledao je susret s klupe.

Identičnim rezultatom okončan je i dvoboj u Valenciji gdje je Levante ugostio momčad Leganesa i slavio također s 2:0. Ovdje su gosti bili aktivniji nego Real Sociedad u Madridu, stvorili su dosta prilika, ali Oier Olazabal bio je raspoložen i sačuvao je čistu mrežu.

Već u 14. minuti Marti Roger doveo je domaćina u vodstvo, a nije ga posebno omela niti ozljeda Ericka Cabaca koji je morao napustiti igru već nakon pola sata, no nije riječ o opasnijoj ozljedi. U posljednjim trenbucima susreta, nakon što je Leganes već previše toga promašio, Ruben Rochina povisio je na konačnih 2:0.

Vrlo uvjerljiva bila je Celta na svom travnjaku protiv Eibara kojeg je pregazila s 4:0. Domaćin je bio vrlo efikasan, nije stvorio previše prilika, ali ih je dobro realizirao. Briljirao je Iago Aspas koji je postigao hat-trick, a još jedan pogodak dodao je Brais Mendez.

Zanimljiv dvoboj odigran je u Gironi gdje je istoimeni domaćin s 2:1 bio bolji od Rayo Vallecana. Glavni kreator pobjede bio je dvostruki strijelac Portu da bi u drugom dijelu Alejandro Galvez smanjio na 2:1. U završnici susreta Anthony Ruben Lozano zaradio je isključenje, no gosti to nisu uspjeli iskoristiti.