Hrvatski Telekom Prva liga, 12. kolo, 28.10.2018, 15:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Tihomir Pejin, Goran Pataki, Dejan Berger, Fran Jović, Ivan Vučković, četvrti sudac: Nikola Kečkiš

Petar Jenjić • nedjelja, 28.10.2018.

Nogometaši Hajduka i Rijeke na praznom su Poljudu odigrali 1:1, a oba pogotka pala su iz kaznenih udaraca. Nijedna momčad nije briljirala i konačan rezultat vjerojatno jest i najpravedniji...

Drugi dvoboj Hajduka i Rijeke ove sezone završen je identičnim rezultatom. Kao i na Rujevici, ove dvije momčadi na Poljudu su odigrale 1:1, a oba pogotka stigla su iz kaznenih udaraca.

Šesti je ovo remi Hajduka ove sezone što je trenutno dovoljno samo za sedmu poziciju koju, barem privremeno, dijeli sa Slaven Belupom. S druge strane, Rijeka zaostaje četiri boda za četvrtoplasiranom Goricom.

Nijedna momčad nije odigrala briljantnu utakmicu po teškom vremenu, nešto konkretniji i bolji bio je domaćin, ali kada se sve zbroji i oduzme, remi je sasvim pravedan rezultat.

Prazan Poljud nije previše smetao domaćinu koji je igrao nešto bolje u uvodnim minutama, dok je Rijeka čvrsto stajala iza lopte i tražila svoju priliku iz poneke kontre i polukontre. Hajduk je igrao solidnu, uspijevao je izboriti nekolicinu kornera, ali promjene rezultata nije bilo.

Ipak, to se promijenilo u 26. minuti kada je Leonard Zuta igrao rukom u kaznenom prostoru, a Pejin dosudio penal. Siguran je izvođač bio Ahmed Said. Vrlo brzo nova odlična prilika Hajduka, prvo je pucao Bassel Jradi čiji je udarac obranio Simon Sluga, nakon čega je Saidov pokušaj iz odbijanca završio na gredi i ispred crte.

Rezultat se nije mijenjao sve do početka nastavka kada je Rijeka izjednačila na isti način. Penal je nad Zutom skrivio Fran Tudor, a bez zadrške dosudio ga je Pejin. S 11 metara sigurno je pogodio Alexander Gorgon.

Odmah po postignutom pogotku podignuo se tempo utakmice na obje strane. Rijeka je sve više počela napadati, nekoliko je puta stizala do dobrih situacija u protivničkom kaznenom prostoru, no obrana Hajduka uspijevala je otkloniti opasnosti.

Najbolju priliku u drugom poluvremenu domaćin je imao u 74. minuti kada je Jradi proigrao Ivanovskog čiji udarac s deset metara brani Sluga. Odbijanac je Ante Palaversa poslao preko gola. Hajduk je bio nešto konkretniji u ostatku utakmice, više je pokušavao, ali rezultat se više nije mijenjao.