Hrvatski nogometni kup, osmina finala, 31.10.2018, 14:00 h
Krk 1:5 Osijek
Osijek

Osijek uvjerljivo slavio protiv Krka, Dugandžić krenuo golovima

Jan Šneler • srijeda, 31.10.2018.

Iako se očekivala pobjeda gostiju, mora se priznati kako je uvjerljivo slavlje Osijeka potvrda kako su igrači ozbiljno shvatili osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa...

Ono što je najavljivao trener Osijeka Zoran Zekić, potvrdilo se kao istina. Ozbiljnost i dobar ulazak u utakmicu htio je Zekić i to je dobio. Već u petoj minuti susreta Mirko Marić doveo je Osijek u vodstvo. Nakratko su se domaći uspjeli konsolidirati, no već u 39. minuti Haris Hajradinović povećava vodstvo gostiju.

Potvrdu pobjede donio je Marko Dugandžić golom za 0:3 tri minute kasnije. Do kraja prvog dijela, Krk je ipak došao do pogotka i u listu strijelaca upisao se Robert Brdar. Vodstvo gostiju ipak je bilo preveliko i svima je bilo jasno kako je kvaliteta Osječana vidljiva.

U 60. minuti Marin Pilj donosi 1:4, da bi konačni rezultat postavio Dugandžić par minuta prije kraja susreta. Puno očekuju u Osijeku od bivšeg-sadašnjeg igrača Dugandžića, a ovaj je protiv Krka pokazao kako će zaoštriti konkurenciju u napadu.