Napoli
Napoli 5:1 Empoli
Empoli

Mihaela Bradovski • petak, 02.11.2018.

U prvom susretu 11. kola Serie A Napoli nije imao nikakvih problema protiv Empolija. U vrlo visokoj pobjedi s tri zgoditka istaknuo se belgijski reprezentativac Dries Mertens, a dobru minutažu imao je i Marko Rog...

Napoli nastavlja s dobrim igrama u talijanskom prvenstvu što je potvrdio visokom pobjedom 5:1 protiv Empolija. Za razliku od Napolija, Empoli je u priličnim problemima na tek 18. mjestu sa šest osvojenih bodova te samo jednom pobjedom u 11 odigranih kola. Iza njega su samo jednako loši Frosinone i Chievo koji nakon oduzimanja bodova od strane Saveza ne može niti do remija.

U ovom susretu Napoli je potpuno dominirao, a od prve minute na travnjaku je bio i Marko Rog. Carlo Ancelotti odlučio je uoči susreta s PSG-om pružiti predah Allanu koji je završio na klupi, a umjesto njega krenuo Rog, a upravo ga je Allan zamijenio u 63. minuti.

Domaćin je već u prvom poluvremenu krenuo prema pobjedi i na odmoru je vodio s 2:0. Strijelci su bili oni najopasniji, Lorenzo Insigne i Dries Mertens koji su u devetoj odnosno 38. minuti zatresli mrežu gostujućeg vratara Ivana Provedela koji je dobio priliku u zadnja tri susreta, a na klupi je završio Pietro Terracciano.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena Francesco Caputo smanjio je zaostatak Empolija, ali u zadnjih pola sata Napoli je odjurio do pobjede. Prvo je u 64. minuti Mertens novim pogotkom vratio dva gola prednosti na stranu domaćina da bi u sudačkoj nadoknadi prvo Arkadiusz Milik zabio, a onda Mertens kompletirao hat-trick.

Ovom pobjedom Napoli je došao Juventusu na tri boda zaostatka, ali Juventus tek treba odraditi svoj susret 11. kola u kojem na svom stadionu u Torinu dočekuje Cagliari.