Neumoljivi Novo Vrijeme i Square, derbi u Splitu završio bez pobjednika

Branimir Korać • petak, 02.11.2018.

Odigrana su četiri susreta petog kola 1. HMNL, a iznenađenja nije bilo. Dva susreta okončana su remijima, a vodeći dvojac Novo Vrijeme i Square upisali su vrlo visoke pobjede...

Splitski Universitas ugodno je iznenađenje nove sezone 1. HMNL, a taj status potvrdio je i na neugodnom gostovanju u Vrgorcu otkud odnosi bod. Domaćinu nisu pomogla niti dva gola prednosti, Universitas je u drugom dijelu nadoknadio zaostatak i odnio remi.

Vrgorac je odlično otvorio utakmicu i već u prvih sedam minuta stigao je do uvjerljive prednosti 2:0 zahvaljujući golovima Luke Sutona i Ante Kraljevića. Međutim nije zadržao tu prednost do kraja susreta, prvo u 26. minuti Ivor Šuljić smanjuje na 2:1, a tri minute kasnije Jure Trivković postavlja konačnih 2:2.

Aktualni prvak Novo Vrijeme pokazalo se prejakim za Osječane. Slavili su Makarani u gostima s visokih 6:1, a tako uvjerljivu pobjedu ostvarili su u drugom poluvremenu kada je do izražaja došla i dugačka klupa gostiju.

Inače pogodaka nije bilo sve do 17. minute, a onda su do kraja prvog dijela pala tri. Novo Vrijeme je povelo 2:0 golovima Saše Babića i Vedrana Kazazića da bi Dino Bartoluci u posljednjim trenucima prvog poluvremena smanjio na 2:1. U nastavku je ipak došla do izražaja veća kvaliteta gostiju koji preko Vlade Andrijaševića, Lucasa Viniciusa Brita, Eduarda Fariasa de Souze i Ante Sokola postiže još četiri gola.

Prošle sezone bio bi to veliki derbi, a ove sezone nije. Split je znatno slabiji nego što je bio, a Futsal Dinamo još se traži i nema dobar ulazak u sezonu, međutim dvoboj je bio zanimljiv i okončan je remijem 2:2.

Dva puta Splićani su vodili, ali oba puta njihova prednost je anulirana. Prvi put poveli su u osmoj minuti golom Josipa Jurline, deset minuta kasnije goste je u igru vratio Jakov Grcić da bi u 24. minuti Ecio Jurjević vratio Split u vodstvo. Još jednom Futsal Dinamo došao je do poravnanja i to u 34. minuti preko Vite Gagulića koji je zabio za konačnih 2:2.

Vrlo uvjerljiv bio je Square koji je s čak 7:0 slavio protiv Brođana. Gosti nisu imali šanse protiv raspoloženih Dubrovčana koji su na ovaj način zadržali korak s vodećim Novim Vremenom, obje momčadi imaju po 13 bodova na vrhu ljestvice i polako stvaraju razliku nad konkurencijom.

Mrežu Brođana punili su s po dva gola Maro Đuraš i Adrijan Micevski te s po jednim golom Leonardo dos Santos, Marko Kuraja i Josip Nebergoj.