Odlični Buva predvodio Bešiktaš do gostujuće pobjede, solidan nastup Arapovića

Branimir Korać • subota, 03.11.2018.

Odigrana su tri susreta petog kola turskog prvenstva, a od hrvatskih igrača istaknuo se Ivan Buva vrlo dobrim nastupom. Potpuno suprotan bio je Marko Tomas...

U petom kolu turskog prvenstva Bešiktaš je u gostima bio bolji od Buyukčekmecea sa 79:69. Ovo je treća pobjeda Bešiktaša čime je uhvatio današnje domaćine koji su sjajno otvorili sezonu, ali u dvobojima s Bešiktašom i Fenerbahčeom ipak je nedostajalo malo više kvalitete.

Odličnu utakmicu u redovima Bešiktaša odigrao je Ivan Buva koji je za 28 minuta ubacio 16 poena (6/10 za dva, 0/3 za tri) uz sedam skokova dok je Joe Alexander dodao 15 poena i 12 skokova. Robin Benzing poput Buve ubacio je 16 poena. U domaćem sastavu Kenny Hayes ubacio je 20 poena uz pet asistencija, a Devin Williams dodao je 18 poena i šest skokova.

Očekivanu pobjedu ubilježio je Galatasaray na svom parketu protiv Karšiyake. Dominantni nastup Galatasaraya koji je tijekom cijelog susreta bio bolji protivnik, a Karšiyaka je tek u završnici uspjela smanjiti zaostatak, ali ne i ozbiljnije zaprijetiti nekim preokretom.

Tai Webster sa 17 poena predvodio je Galatasaray, Zach Auguste dodao je 15 poena i šest skokova, a Marko Arapović za 17 minuta dodao je devet poena (3/4 za dva, 1/2 za tri) uz dvije asistencije. Kod Karšiyake Assem Marei imao je 19 poena i 14 skokova.

Laganu pobjedu ubilježio je i Turk Telekom protiv Gaziantepa s 83:67. Gosti nisu bili raspoloženi, a među njima i Marko Tomas koji je za 30 minuta ubacio samo tri poena (0/2 za dva, 1/5 za tri) uz četiri skoka. Prvo ime susreta bio je Sylven Landesberg s 18 poena.