Jan Šneler • nedjelja, 04.11.2018.

U 11. kolu Serie A, Torino je uvjerljivo slavio na gostovanju kod Sampdorije, dok Chievo i dalje drži posljednje mjesto s bodovnim minusom...

Odigrana su još tri susreta talijanske Serie A, a vrijedi istaknuti sjajnu predstavu Torina na gostovanju kod Sampdorije. Torinska momčad upisala je četvrtu pobjedu u prvenstvu, a sjajan je bio Andrea Belotti koji je postigao dva pogotka.

Već nakon 12 minuta utakmice, Torino je došao do vodstva. Strijelac je bio Belotti, koji je odlično glavom reagirao nakon ubačaja Lorenza De Silvestrija. Sampdoria nije igrala loše u prvom dijelu, čak je i imala nekoliko dobrih prilika, no jedna greška pretkraj poluvremena ih je stajala boljeg rezultata.

U 41. minuti, Emil Audero skrivio je kazneni udarac koji je bez problema realizirao Belotti i doveo Torino u vodstvo od 0:2. Ako su domaći gajili neku nadu, ona je definitivno ugašena početkom drugog dijela kada je Iago Falque postigao treći pogodak za Torino.

Mala nada se pojavila u 64. minuti kada je Daniele Basselli skrivio kazneni udarac za domaće, no Fabio Quagliarella nije iskoristio jedanaesterac. Na sreću za domaće, lopta mu se odmah vratila pa je iz drugog pokušaja zabio počasni pogodak. Konačni rezultat postavio je Armando Izzo desetak minuta prije kraja susreta.

Chievo ne samo što drži posljednje mjesto na tablici, bez pobjede i sa samo dva remija u 10 ogleda, već je odlukom Saveza kažnjen s oduzimanjem tri boda. Prevedeno, to znači da Chievo trenutno ima -1 bod. Prilično je ružno gledati nekoć značajni talijanski klub da tako stoji, a pogotovo je nevjerojatna današnja utakmica u kojoj je Chievo kao domaćin imao jedan jedini udarac na gol.

Sassuolo nije igrao fenomenalno, ali je i to bilo dovoljno za tri boda. U 42. minuti Federico Di Francesco zabio je za zasluženo vodstvo gostiju, da bi nakon niza prilika, Sassuolo u posljednjoj minuti došao do konačne pobjede od 0:2. Pogodak, odnosno autogol djelo je Emanuele Giaccherinija. Istaknimo kako je u 88. minuti zbog drugog žutog kartona igru morao napustiti domaći igrač Strahinja Tanasijević. Na domaćoj klupi za pričuvi cijelu utakmicu proveo je mladi hrvatski vratar Adrian Šemper.

U Parmi su istoimeni domaćin i Frosinone odigrali susret bez pogodaka. U vrlo izjednačenoj utakmici niti jedna momčad nije se pretjerano isticala te se možemo složiti da je remi najpravedniji ishod. Valja reći kako su gosti imali veliku priliku doći do sva tri boda jer je Parma posljednjih pola sata, zbog isključenja Lea Štulca igrala s igračem manje. Unatoč činjenici da su imali priliku u posljednjoj minuti, gosti ipak nisu uspjeli doći do pogotka te je susret završio remijem.