Crnica do punog plijena kod Uspinjače, Alumnusu bod kod Jesenja

Petar Jenjić • nedjelja, 04.11.2018.

Odigrane su posljednje dvije utakmice petog kola 1. HMNL u kojima smo mogli vidjeti dramu sve do samih završnica dvoboja. Crnica je bila uspješna u gostima kod Uspinjače, dok su Jesenje i Alumnus u Krapini podijelili bodove...

Drugu pobjedu sezone upisala je Crnica koja je nakon zanimljivih 40 minuta slavila u gostima kod Uspinjače s 4:3 i tako zagrebačkoj momčadi nanijela drugi poraz.

Gosti su dobro krenuli u utakmicu i nakon 13 minuta igre imali su vodstvo od 2:0 pogocima Dragana Vukovića i Josipa Vukičevića. Smanjila je Uspinjača pogotkom Mislava Baneka, ali do kraja poluvremena Crnica je postigla još jedan gol, a strijelac je bio Antonio Perić.

Nešto bolje krenuli su domaćini u drugo poluvrijeme, a golom Silvija Totha smanjili su na 3:2. U 35. minuti Josip Radić podebljao je vodstvo šibenske momčadi, a konačan rezultat u istoj je minuti postavio Tino Čirjak.

Zanimljivo je bilo i u završnici susreta u Krapini gdje su Jesenje i Alumnus podijelili bodove, utakmica je završila rezultatom 2:2.

Nakon prvog poluvremena rezultat je bio 1:1. Poveli su gosti preko Tvrtka Ivana Pajalića, a autogolom je izjednačio Ivan Matan. Promjene rezultata nije bilo do same završnice dvoboja. U 38. minuti Renato Rumbak donio je vodstvo Jesenju, a minutu kasnije remi Alumnusu donio je Ante Matan.