Vinogradaru pripao derbi kola, šesta uzastopna pobjeda Jadrana

Ivan Šola • ponedjeljak, 05.11.2018.

Odigrano je 13. kolo 3.HNL Zapad u kojem su nogometaši Vinogradara u velikom derbiju na otoku Krku došli do nove pobjede, te tako sada njihova prednost pred konkurencijom iznosi velikih sedam bodova. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti domaće pobjede Kurilovca, Maksimira, Ponikvi, Orijenta i Vrbovca, dok su nogometaši Jadrana u golijadi upisali šestu uzastopnu pobjedu. Gostujuću pobjedu upisali su nogometaši Dubrave, dok je jedina utakmica bez pogodaka odigrana u Krapini između Zagoreca i Trnja.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Vrbovcu gdje su istoimeni domaćini ostvarili petu prvenstvenu pobjedu savladavši Opatiju 3:1. Igrala se prva minuta utakmice kada je Domagoj Colarić doveo domaćine u vodstvo. Do kraja poluvremena bolja igra gostiju nagrađena je na samom kraju kada je Ivan Kovačević poslao loptu u mrežu za 1:1. Na novu prednost Vrbovca čekala se 59. minuta kada je svoj drugi pogodak na utakmici postigao Domagoj Colarić, a samo šest minuta kasnije pitanje pobjednika riješio je Oliveira Santos zgoditkom za 3:1. Do kraja susreta obje su momčadi ostale s igračem manje, kod domaćina izravni crveni karton zaradio je Antonio Boroša, dok je kod gostiju igru napustio Igor Lovrić.

Veliki derbi kola odigran je na Krku gdje su nogometaši Vinogradara savladali istoimenog domaćina, te im tako pobjegli na velikih sedam bodova razlike. Mreže su mirovale sve do kraja prvog dijela kada je Filip Šćrbec doveo gostujući sastav u vodstvo. U nastavku susreta gosti su ubrzo riješili pitanje pobjednika. Prvo je u 62. minuti Marijo Dučkić povisio na 0:2, da bi samo tri minute kasnije za 0:3 mrežu zatresao Marko Bjelanović. Do kraja susreta domaćini su golovima Karla Josipovića i Maria Alilovića postavili konačan rezultat utakmice 2:3.

Do osme prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Orijenta koji su u mini derbiju na domaćem terenu porazili HAŠK 3:1. Igrala se 32. minuta utakmice kada je Vedran Gerc iz kaznenog udarca doveo domaćine u vodstvo. Pitanje pobjednika riješeno je na početku drugog dijela kada su domaćini zahvaljujući Ivoru Weitzeru i Miroslavu Iličiću povisili prednost na 3:0. Do kraja susreta gosti su preko Ivana Zelenike postavili konačan rezultat utakmice 3:1.

Teže od očekivanog nogometaši Maksimira ostvarili su tek četvrtu prvenstvenu pobjedu savladavši na domaćem terenu poslije preokreta Novigrad 2:1. Igrala se 22. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Joel Dah. U drugom dijelu bolja igra Maksimira nagrađena je u 52. minuti kada su domaćini zahvaljujući Matku Budan izjednačili na 1:1. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 69. minuti kada je Josip Mohač postavio konačan rezultat utakmice 2:1.

Osmu prvenstvenu pobjedu upisali su nogometaši Dubrave koji su u Kranjčevićevoj ulici savladali domaći Zagreb s uvjerljivih 4:0. Gosti su u vodstvo došli u 21. minuti kada je domaći igrač Lovro Čilić nespretno poslao loptu u vlastitu mrežu za 0:1. Do kraja poluvremena Dubrava je udvostručila prednost zahvaljujući Mateju Adžiću. U nastavku susreta pitanje pobjednika riješio je Ante Kovačević koji je s dva zgoditka postavio konačan rezultat utakmice 0:4.

Kvartovski derbi odigran je u Ponikvama gdje su domaći nogometaši zasluženo porazili Jarun 2:0. Mreže su mirovale sve do 49. minute kada je Grga Štimac doveo Ponikve u vodstvo 1:0. Igrala se 77. minuta utakmice kada je nakon neopreznosti u gostujućoj obrani najbolje reagirao Vid Bartolić i postavio konačan rezultat utakmice 2:0.

Jedina utakmica bez pogodaka u ovome kolu odigrana je u Krapini gdje su Zagorec i Trnje odigrali miroljubivo bez pobjednika. U vrlo izjednačenom susretu obje su momčadi imale svoje prilike za postizanje zgoditka, ali se mreže nisu tresle, pa je samim time podjela bodova najrealniji ishod na utakmici.

Najefikasnija utakmica kola odigrana je u Poreču gdje su gledatelji mogli vidjeti čak osam pogodaka u slavlju Jadran protiv Dugog Sela 5:3. Domaćini su bolje ušli u susretu, te su u 20. minuti zahvaljujući Lorenu Maružinu došli u prednost. Gosti se vraćaju u 32. minuti kada neopreznost u domaćoj obrani koristi Emanuel Benković, ali samo dvije minute kasnije Robert Vlizlo vraća Jadran u novu prednost 2:1. Odmah na početku drugog dijela gosti dolaze do novog poravnanja zahvaljujući Karlu Darojkoviću. Uzbuđenja su čekala do zadnje dionice susreta, kada su domaćini u samo četiri minute riješili pitanje pobjednika. Prvo je Manuel Perković u razmaku od dvije minute postigao dva gola, da bi ubrzo Emanuel Valenta povećao prednost na visokih 5:2. Do kraja susreta gosti su preko Davida Žabeca ublažili poraz na 5:3.

Za najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu pobrinuli su se nogometaši Kurilovca koji su s visokih 7:0 porazili Špansko. U jednosmjernoj utakmici domaćini su od prve minute bili puno bolji protivnik, te je njihova pobjeda mogla biti i uvjerljivija. Dvostruki strijelac u slavlju Kurilovca bio je Šime Gregov, dok su se u listu strijelaca upisali još Ladislav Roginić, Luka Sedlaček, Marin Matoš, Luka Mandura i Mateo Velić.