Biogradski Primorac slavio u derbiju kola, blamaža Neretvanca u Stobreču

Ivan Šola • ponedjeljak, 05.11.2018.

Odigrano je 11. kolo 3.HNL Jug u kojem su se za najveće iznenađenje pobrinuli nogometaši Primorca iz Stobreča koji su s visokih 6:1 deklasirali Neretvanac. Vodeća momčad prvenstva Junak u samoj je završnici ostao bez pobjede u Unešiću, dok je aktualni prvak Croatia poražena na gostovanju u Hrvacama. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti pobjedu Uranije na domaćem terenu, a veliki derbi kola pripao je nogometašima Primorca iz Biograda.

Derbi kola odigran je u Metkoviću gdje su nogometaši biogradskog Primorca ostvarili sedmu prvenstvenu pobjedu savladavši Neretvu 2:1. Igrala se 35. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Toni Španja. Domaća se momčad vratila u egal u 52. minuti kada je Dragan Brečić sigurno realizirao kazneni udarac za 1:1. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 68. minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Nikola Marić.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši stobrečkog Primorca koji su na domaćem terenu s visokih 6:1 porazili Neretvanac. Gostujuća mreža zatresla se već u 17. minuti kada je Mario Zebić zabio za 1:0. Do kraja poluvremena domaćini su udvostručili prednost na 2:0 zahvaljujući Branimiru Galiću. Isti je igrač na samom početku drugog dijela povisio prednost na 3:0, da bi samo minutu kasnije gosti preko Jure Pušića smanjili na 3:1. Pitanje pobjednika riješeno je u samoj završnici susreta kada je Primorac zahvaljujući dvostrukom strijelcu Mateju Vidoviću i Goranu Domazetu postavio konačan rezultat utakmice 6:1.

Dramatična utakmica odigrana je u Unešiću u kojoj su Zagora i vodeća momčad prvenstva Junak podijelili bodove. Mreže su mirovale sve do 73. minute kada je goste u vodstvo doveo Petar Šiško Bašić. Samo osam minuta kasnije Junak je zahvaljujući Mateu Tuti povisio prednost na 0:2. Minutu kasnije dosuđen je kazneni udarac za Zagoru, a siguran realizator za 1:2 bio je Krešimir Slugan. Konačan rezultat utakmice 2:2 postavio je Željko Sablić u posljednjim sekundama susreta.

Nogometaši Uranije upisali su uvjerljivu pobjedu savladavši na domaćem terenu Imotski 3:0. Igrala se 13. minuta utakmice kada je Matheus Da Silva Lemos doveo domaćine u vodstvo. Do kraja poluvremena domaća je momčad udvostručila prednost zahvaljujući Josipu Žižiću. Pitanje pobjednika riješeno je u 55. minuti kada je konačan rezultat 3:0 postavio Emanuel Rossetto Faust.

Jedina utakmica bez pogodaka u ovome kolu odigrana je u Klisu gdje su Uskok i Split miroljubljivo podijelili bodove. U vrlo izjednačenom susretu obje su momčadi imale svoje prilike, ali se mreže nisu tresle, za čime najviše mogu žaliti domaćini. Prvo ime susreta bio je gostujući vratar Nikola Kirevski koji je obranio dva kaznena udarca Marinu Grgiću Vučemiloviću.

Do četvrte prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Dubrovačkog Goška koji su na gostovanju u Ivanbegovini savladali Kamen minimalnim rezultatom 1:0. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 12. minuti utakmice kada je dosuđen kazneni udarac za goste, a siguran realizator za sva tri boda bio je Baldo Cicijelj.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Hrvacama u kojoj su istoimeni domaćini poslije preokreta savladali aktualnog prvaka Croatiju iz Zmijavaca 2:1. Igrala se 14. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Tomislav Gudelj. U drugom dijelu bolja igra domaće momčadi nagrađena je u 58. minuti kada je Marko Ferić neobranjivo poslao loptu u gostujuću mrežu za 1:1. Do potpunog preokreta Hrvace je stiglo u 75. minuti kada je gostujući igrač Marijan Karoglan nespretno poslao loptu u vlastitu mrežu za konačan rezultat utakmice 2:1.

Do četvrte prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Jadrana koji su na gostovanju na Korčuli savladali domaći Zmaj 1:0. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 73. minuti kada je iz kaznenog udarca pogodak vrijedan sva tri boda postigao Ivan Raič.