Aleksej Šved školuje protivnike u VTB ligi, nova lekcija održana u Kazahstanu

Jan Šneler • ponedjeljak, 05.11.2018.

Predvođeni sjajnim Aleksejom Švedom, ruski Himki rutinski je slavio kod Astane u VTB ligi...

Himki je ostao neporažen u VTB ligi i nakon gostovanja u Astani. Gosti su bili dominantni cijeli susret i rutinski došli do slavlja 67:76.

Himki je sve riješio u drugoj četvrtini susreta. Točnije rečeno, u posljednjim minutama druge dionice kada je serijom 2:13 zaključio poluvrijeme vodstvom 28:40. Nakon odmora, dominacija Himkija se nastavila te je gostujuća momčad vrlo brzo došla i do veće prednosti.

U posljednjih 10 minuta došlo je do malog opuštanja te je Astana smanjila zaostatak na jednoznamenkaste brojeve. Ipak, čim je Himki malo pojačao nivo igre, prednost je ponovno narasla. Na kraju, rezultatom 67:76 Himki je upisao šestu pobjedu ove sezone.

Po dobrom starom običaju najbolji je kod gostiju bio Aleksej Šved s 28 poena i pet asistencija, dok je za domaći sastav Aleksandar Žigulin upisao 14 poena i sedam skokova.