Hrvatski Telekom Prva liga, 13. kolo, 05.11.2018, 20:00 h, Rujevica, gledatelja: 3428

Petar Jenjić • ponedjeljak, 05.11.2018.

Nogometaši Rijeke uspješno su odradili 13. kolo HT Prve lige. Na domaćem terenu s 5:1 bili su bolji od Rudeša i tako stigli do pete pobjede u sezoni...

Rijeka je stigla do pete pobjede sezone na domaćem terenu. Momčad Igora Bišćana ugostila je Rudeš koji je stvarao probleme tijekom prvih 45 minuta, ali u drugom poluvremenu Rijeka je ubacila u brzinu više i slomila otpor protivnika.

Domaćin je u konačnici stigao do pobjede od 5:1 i tako stigao na dva boda zaostatka iza Gorice koja je na četvrtom mjestu. S druge strane Rudeš i dalje ne zna za pobjedu, a večeras je upisao 11. poraz.

Prvu pravu priliku na susretu Rijeka je imala već u petoj minuti kada je nakon kornera Dario Župarić pucao glavom, a lopta pogodila gredu pa u pod, ali po sudačkoj procjeni nije prešla crtu. Igrala se 18. minuta kada je Rijeka povela.

Nakon jednog ubačaja udarac Hebera pogodio je u ruku Josipa Filipovića, a domaćin dobio kazneni udarac. Odgovornost je preuzeo Alexander Gorgon koji je bez poteškoća poentirao. Međutim, nije dugo trebalo gostima da se oporave.

Izjednačio je Rudeš u 28. minuti, a nešto kasnije mogao je i do vodstva. Ipak, idemo redom. Nakon jednog slobodnog udarca lopta se odbila u šesnaestercu, slabo je reagirao Joao Escoval, a do nje je došao Renato Pantalon i poravnao rezultat. U sljedećem napadu lijepo je pucao Tomislav Mrkonjić, ali Simon Sluga uspio je obraniti uz pomoć vratnice.

U završnici prvog poluvremena Rijeka je imala nekoliko prilika, a jednu je uspjela okruniti i pogotkom. Pucao je Domagoj Pavičić s vrha šesnaesterca, a lopta se od protivničke obrane odbila do Hebera koji ju posprema u mrežu.

Deset minuta po ulasku u drugo poluvrijeme domaćin je postigao i treći pogodak. Većinu posla odradio je Zoran Kvržić koji je proigrao Antonija Čolaka, a napadač ne griješi i tako podebljava vodstvo svoje momčadi.

Četvrti pogodak na susretu Bišćanova je momčad postigla u 70. minuti kada je nakon ubacivanja Jakova Puljića loptu u gol skrenuo Heber i tako se po drugi puta upisao u strijelce. Konačan rezultat postavio je Jakov Puljić na ubačaj Leonarda Zute sedam minuta prije kraja susreta.