Hrvatski Telekom Prva liga, 14. kolo, 09.11.2018, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 280

Petar Jenjić • petak, 09.11.2018.

Nogometaši Gorice upisali su novu pobjedu u 1. HNL, na gostovanju u Kranjčevićevoj minimalno su slavili protiv posljednje plasiranog Rudeša pogotkom Lukasza Zwolinskog...

Još jednu, šestu u nizu gostujuću pobjedu upisala je Gorica koja je u prvom susretu 14. kola slavila u Kranjčevićevoj s minimalnih 1:0. S nova tri boda Goričani su barem privremeno preskočili Osijek i stigli do trećeg mjesta, a samo dva boda iza drugoplasirane Lokomotive.

Rudeš s druge strane i dalje čeka prvu pobjedu. Danas je odigrao solidnu utakmicu, oštećen je za kazneni udarac, a nekoliko minuta kasnije ostao je i s igračem manje. Svoje će bodove zato morati tražiti u sljedećim utakmicama.

Odmah na početku utakmice prilika za Goricu, pucao je Lukasz Zwolinski, ali odbio je to domaći vratar. Tražili su gosti najstrožu kaznu nekoliko minuta kasnije kada je u kaznenom prostoru pao Matija Dvorneković, ali sudac se nije oglasio.

U ostatku prvog poluvremena nismo previše toga vidjeli - samo jedan udarac u okvir i to domaćina koji je išao ravno u Kristijana Kahlinu. Blagu terensku dominaciju imao je Rudeš, ali ostao je bez prave prilike.

Nešto konkretnije krenule su obje momčadi u drugo poluvrijeme, a najbolju priliku na susretu do tada imali su gosti. Nakon ubačaja dobro je glavom pucao Zwolinski, ali malo preko gola. I onda u 62. minuti poveli su gosti.

Ponovno je u prvom planu bio poljski napadač u dresu Gorice, Matija Špičić krasnim ga je dugačkom loptom proigrao, a ovaj se sjurio u kazneni prostor i poentirao pokraj Ivana Banića. Nekoliko minuta kasnije asistent za pogodak neoprezno je igrao rukom u vlastitom šesnaestercu, ali sudac se nije oglasio.

Igrala se 75. minuta kada je Rudeš ostao s igračem manje. Nakon naguravanja između Iyayija Antiemwena i Joaa Ericka oba su nogometaša dobila žuti karton, s razlikom što je igrač domaće momčadi već ranije dobio jedan.

Do kraja utakmice Rudeš je imao dvije dobre prilike, prvo je udarac Wallacea otišao malo pored gola, a zatim je udarac Mrkonjića obranio gostujući vratar. Međutim, rezultat se nije promijenio.