Šakić i Planinić dvoznamenkasti u visokoj pobjedi u derbiju

Branimir Korać • subota, 10.11.2018.

Derbi šestog kola poljskog prvenstva donio je visoku pobjedu Zielone Gore protiv Arke Gdynie, inače Cedevitinog protivnika u Eurokupu...

Zielona Gora oporavila se od poraza u prošlom kolu od Ostrowa te je u derbiju šestog kola nadigrala Arku Gdyniju s visokih 113:93.

U susretu u kojem obrane na obje strane nisu najbolje funkcionirale, Zielona Gora je u završnici prvog poluvremena stvorila visoku razliku i u nastavku susreta mirno ju je održavala te glatko slavila.

Ovo je već šesta pobjeda ove momčadi uz jedan poraz, a za Arku ovo je drugi poraz u nizu. U prošlom kolu neočekivano je izgubila kod kuće od Dabrowa, a ovaj poraz kod Zielone Gore ipak nije iznenađenje.

Boris Savović predvodio je Zielonu Goru s 21 poenom, Lukasz Koszarek dodao je 17 uz šest skokova. Željko Šakić je za 18 minuta ubacio 12 poena (3/3 za dva, 1/1 za tri, 3/3 slobodna) uz četiri skoka, a Darko Planinić je za 16 minuta dodao deset poena (5/9 za dva) uz četiri skoka.

Kod Arke daleko najbolji James Florence s 26 poena (5/9 trica), a Robert Upshaw dodao je 16.

• Torca-Dubrava11.11.2018. u 18:31