Hrvatski Telekom Prva liga, 14. kolo, 10.11.2018, 17:30 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 0

Petar Jenjić • subota, 10.11.2018.

Nogometaši Hajduka stigli su do treće prvenstvene pobjede u sezoni, na Poljudu su do nova tri boda stigli protiv Intera kojeg su porazili s 3:0...

Marko Vukčević
53'

Ivan Mamut
53'
8
Marko Burzanović
74'
Samir Toplak

Nakon pet utakmice bez pobjede, Hajduk je danas uspio doći do sva tri boda i tako se odmaknuti od dna prvenstvene ljestvice. Treću pobjedu sezoni Bili su upisali na praznom Poljudu gdje su s 3:0 bili bolji od zaprešićkog Intera.

Igrala se 19. minuta kada je Hajduk stigao do vodstva iz prvog, pravog pokušaja prema golu Ivana Kelave. Najveći dio posla napravio je Ahmed Said koji je prošao po desno strani i odigrao na rub kaznenog prostora gdje se našao Ante Palaversa i udarcem isprve neobranjivo pogodio donji kut Interova gola.

Domaćin je pokušavao biti konkretniji u nastavku prvog poluvremena, tražeći drugi pogodak, ali do njega nije došao. Inter je uspio odbiti sve napade.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena prilika za Hajduk, ubacio je Mijo Caktaš iz slobodnog udarca, a udarac glavom Jaira da Silve odlično je obranio Kelava koji je loptu odbio u korner. Upravo je iz spomenutog kornera ponovno u prvom planu bio Jairo koji je glavom skrenuo loptu u suprotni kut i povećao vodstvo domaće momčadi.

Nakon točno sat vremena domaćin je imao jako dobru priliku i za treći pogodak, veliki dio posla napravio je Caktaš, udarac je uputio Said, ali centimetri su dijelili loptu od ulaska u gol. Upravo se Said u 64. minuti uspio upisati i u listu strijelaca.

Kombinirao je Hajduk oko protivničkog kaznenog prostora, a s ruba kaznenog prostora pucao je Teklić. Lopta je zastala na putu prema golu, a do nje je s(p)retno stigao Said, a zatim ju je pospremio u gol. Još nekoliko dobrih situacija pred protivničkim golom imao je domaćin do kraja utakmice, ali rezultat se više nije promijenio.