Dobar nastup Čakaruna u demoliranju Heliosa

Branimir Korać • nedjelja, 11.11.2018.

U petom kolu slovenskog prvenstva Primorska je ugostila Helios i upisala vrlo visoku pobjedu. Među istaknutijim pojedincima kod Primorske bio je i hrvatski internacionalac Marjan Čakarun...

Sixt Primorska potvrdila se prejakom za Helios, ali se ipak očekivao možda bolji otpor momčadi iz Domžala. Na kraju je Primorska slavila s ogromnih 97:50.

Kako je pobjednik bio dosta brzo jasan, nije bilo potrebe za nekom velikom potrošnjom onih najvažnijih igrača i minutaža je pravilno raspoređena kod svih u domaćem sastavu.

Drugo poluvrijeme bilo je kobno za Helios, ono je otišlo na stranu domaćina s čak 53:18 što je u konačnici i dovelo do katastrofalnog poraza.

U pobjedničkom sastavu Luka Vončina ubacio je 16 poena, Tadej Ferme 13 uz sedam asistencija, a Marjan Čakarun za 17 minuta dodao je deset poena (4/6 za dva) i sedam skokova.

Kod skromnog Heliosa Urban Durnik upisao je 12 poena i šest skokova.