Atalanta
Atalanta 4:1 Inter
Inter

Jan Šneler • nedjelja, 11.11.2018.

Katastrofalnu utakmicu odigrali su nogometaši Intera te su teško poraženi u 12. kolu na gostovanju kod Atalante...

Fenomenalna predstava Atalante i katastrofalna utakmica Intera. Tako nekako mogao bi se opisati ovaj sraz u 12. kolu Serie A. Domaćin je u potpunosti potopio goste i zasluženo došao do tri boda.

U prvom dijelu jedina momčad koja je igrala ozbiljni nogomet bila je Atalanta. Domaći su kontinuirano napadali i pravo je čudo da nisu uspjeli zabiti još koji pogodak. Već nakon par minuta, Atalanta je bolju igru okrunila pogotkom. Hans Hateboer se našao sam pred vratarom Intera, Samirom Handanovićem i bez problema je zabio za 1:0.

Slovenski vratar je spašavao goste koliko je mogao. U 11. minuti odličnom intervencijom izbio je loptu ispred domaćeg napadača, a na samom kraju prvog dijela, s dvije odlične parade spasio je Inter potpunog potopa. Inter nije ništa pokazao i mogao je biti sretan što na odmor nije otišao sa zaostatkom od barem tri pogotka.

U drugom dijelu rani šok za domaće. Već nakon dvije minute, Inter je došao do izjednačenja. Gianluca Mancini je igrao rukom u šesnaestercu, a Mauro Icardi preciznim šutom iz kaznenod udarca donio izjednačenje Interu. Ipak, pravda je došla na svoje te je bolja igra domaćih nagrađena. U 62. minuti, Josip Iličić je ubacio, a Mancini glavom postavio 2:1.

Igra se primirila, Inter nije igrao pretjerano ofenzivno, a Atalanta je mirno držala vodstvo. Ipak, u posljednjim minutama domaći su potopili goste. Prvo je u 88. minuti Berat Djimsiti zabio za 3:1, da bi par minuta kasnije Alejandro Gomez postavio konačnih 4:1.

U sivilo Inter uklopila se i hrvatska trojka. Ivan Perišić je odigrao slabo svih 90 minuta, Šime Vrsaljko ušao je u igru u 71. minuti, dok je najlošije odigrao Marcelo Brozović koji je pocrvenio nakon drugog žutog kartona pred sam kraj susreta.