Jan Šneler • nedjelja, 11.11.2018.

U popodnevnim satima odigrane su tri utakmice talijanske Serie A, a valja izdvojiti odličnu partiju Rome protiv Sampdorije...

U nedjeljnim kasnim popodnevnim satima odigrana su tri dvoboja 12. kola talijanske Serie A. Utakmice su bile bogate prilikama i golovima, ali svakako treba izdvojiti odličnu igru Rome koja je na svom terenu došla do pete pobjede.

Roma je na svom Olimpicu dominantnom predstavom svladala Sampdoriju. Ne pretjerano bogato prvo poluvrijeme obilježio je pogodak Juana Jesusa u 19. minuti. Roma je više pokušavala, no vrlo malo toga je konkretno stvorila. Uz pogodak, valja izdvojiti tek udarac Justina Kluiverta koji je odsjeo na stativi.

U drugom dijelu uzbuđenja nije nedostajalo. Već nakon desetak minuta napeto je pred vratima gostiju jer je sudac Massimiliano Irrati odlučio koristiti VAR kako bi bolje vidio je li bio kazneni udarac. Prekršaja nije bilo za najstrožu kaznu, no drugi pogodak vidjeli smo već u 59. minuti. Lijepu akciju započeo je Aleksandar Kolarov, a u pogodak pretvorio Patrick Schick.

Irrati je ponovno u 67. minuti išao konzultirati VAR, ovoga puta zbog prekršaja u šesnaestercu Rome, no još jednom donio je odluku da nema kaznenog udarca. Slično kao i kod prve provjere, Roma je vrlo brzo nakon toga zabila treći pogodak. Prekrasan pogodak postigao je Stephan El Shaarawy.

Do kraja susreta vidjeli smo još po jedan pogodak sa svake strane. Prvo je u 89. minuti Greogire Defrel smanjio rezultat da bi tri minute kasnije El Shaarawy drugim golom postavio konačnih 4:1. Istaknimo kako je još jednom Ante Ćorić susret odgledao s domaće klupe za pričuve.

Chievo i Bologna podijeli su bodove u iznimno bogatoj utakmici. Već nakon pet minuta, gosti su stigli do vodstva preko Federica Santandera. Petnaestak minuta kasnije, Chievo izjednačuje pogotkom Riccarda Meggiorinija iz kaznenog udarca. Na samom kraju prvog dijela, taman kada se mislilo da će se s neriješenim ishodom otići na odmor, Joel Obi je zabio za 2:1.

U nastavku susreta Bologna je vrlo brzo došla do izjednačenja. Riccardo Orsolini glavom je zakucao za 2:2. Do kraja susreta mreže su mirovale, a na samom kraju je Chievo mogao doći i do pobjede, no obrana gostiju je uspjela odbiti pokušaj Mariusza Stepinskog.

Posrnuli Empoli uspio je doći do tri boda protiv Udinesea u susretu u kojem su domaći od prve minute bili podređena momčad. Ipak i kao takvi su nakon 50 minuta vodili s 2:0. Prvi pogodak, onaj iz 41. minute, djelo je Mihe Zajca, dok je drugi u 51. minuti postigao Rade Krunić.

Udinese je promašivao, pogađao okvir gola i tek uspio smanjiti u 81. minuti. Jedanaesterac je promašio Rodrigo De Paul, ali je na odbijenu loptu naletio Ignacio Pusseto i zabio za konačnih 2:1. Andrija Balić proveo je cijeli susret na klupi Udinesea.