Podravka se teškim porazom protiv Njemica dovela u jako tešku situaciju

Mihaela Bradovski • nedjelja, 11.11.2018.

Rukometašice Podravke doživjele su visoki 23:31 poraz na domaćem terenu u petom kolu Lige prvaka. Ekipa Thüringera tako je nakon četiri poraza stigla do prve pobjede u skupini C...

Sastav Zlatka Saračevića u posljednjem kolu odlazi na noge stopostotnom Győru pa si je tako uoči finiša ove grupne faze natjecanja zakomplicirao život po pitanju prolaska dalje. Njemice u zadnjem kolu dočekuju Krim i mogu se nadati prolazu.

Ekipa Podravke serijom 3:0 otvorila je dvoboj protiv Thüringera, no dvije važne obrane gostujuće vratarke guraju njemački sastav u priliku za poravnanje do kojeg konačno i stiže nakon 11 minuta igre.

Uslijedio je period igre pogodak za pogodak koji osam minuta kasnije prekida Iveta Luzumova, najbolji strijelac susreta s deset zgoditaka, zahvaljujući čijem pogotku Podravka pada u zaostatak od dva gola.

Domaća klupa minutu odmora zatražila je u 21. minuti susreta, no kako Koprivničanke u posljednje četiri minute nisu uspjele postići niti jedan zgoditak na odmor se otišlo pri minusu od četiri gola.

Jednako neuvjerljivo Podravkašice su startale i u drugu polovicu susreta pa je tako Saračević bio primoran već nakon tri i pol minute igre u tom nastavku pozvati novi timeout. Thüringer je u tom trenutku vodio s visokih 17:11.

Ovoga puta predah je urodio plodom, korak po korak Podravka je, prije svega zahvaljujući boljim reakcijama u obrani, smanjivala zaostatak se na ulasku u posljednju četvrtinu susreta primakla na -3.

Nažalost po domaći sastav nada u eventualan preokret trajala je svega nekoliko minuta; ekipa Thüringera ponovno ubacuje u brzinu više pa u svega četiri minute stiže do pet zgoditaka što joj donosi potpuno mirnu završnicu u kojoj je prednost uspjela dići do konačnih 31:23.

Osim spomenute Luzumove, treba spomenuti i učinak Ann-Cathrin Giegerich koja je stigla do osam obrana koliko je na drugoj strani imala i Podravkina Magdalena Ećimović dok je najviše zgoditaka u dresu domaćina postigla Natalia Čigirinova s osam preciznih šuteva i jednim promašajem. Druga Ruskinja u Podravkinom sastavu, Alena Ihnjeva, nije imala svoju večer, iz devet pokušaja poentirala je četiri puta.