Celta Vigo
Celta Vigo 2:4 Real Madrid
Real Madrid

Branimir Korać • nedjelja, 11.11.2018.

Nakon otkaza Julenu Lopeteguiju, Real Madrid polako se budi. U trećoj utakmici pod vodstvom Santiaga Solarija, upisao je i treću glatku pobjedu...

Vrlo lako moglo bi se dogoditi da Santiago Solari krene stopama Zinedinea Zidanea i status privremenog trenera Real Madrida zamijeni onim na duže vrijeme. Solari je zamijenio nesretnog Julena Lopeteguija i od dolaska na klupu svladao Melillu 4:0, Viktoriju 5:0 i Celtu 4:2 i to sve u gostima.

Gostovanje u Vigu bilo je posebno opasno, Celta je vrlo neugodan protivnik, ali Madriđani su dobro odradili posao. Bili su efikasni, bolje su iskoristili svoje prilike, a nije ih šokirao niti rani izlazak veznog razbijača Casemira koji je već u prvih 20 minuta zbog ozljede morao van igre.

Čak štoviše, već u 23. minuti gosti su stigli do vodstva. Luka Modrić sjajno je proigrao Karima Benzemu loptom iza leđa Celtine obrane, a Francuz je svladao domaćeg vratara Alvareza.

U završnici prvog dijela Solari je morao povući još jednu izmjenu kada je također zbog ozljede igru morao napustiti član ionako ozljedama načete obrane Sergio Reguilon te je umjesto njega ušao Javier Sanchez.

Bez obzira na to u drugom dijelu Madriđani završavaju posao. U 56. minuti pomogao je Gustavo Cabral koji je skrenuo loptu u svoju mrežu za 2:0, Hugo Mallo ubrzo je smanjio na 2:1 da bi u zadnjih deset minuta Real dovršio posao.

Prvo je Odriozola izborio kazneni udarac koji je realizirao Sergio Ramos, a zatim je Dani Ceballos povisio na 4:1. Brais Mendez u završnici je samo postavio konačnih 4:2, Madriđani odnose lijepu pobjedu koja znači još više kada se zna da je Barcelona kiksala na svom travnjaku protiv Betisa.

Luka Modrić odradio je dobro svih 90 minuta u dresu Madriđana.