Uvjerljiva pobjeda Vihora, Cibalia pobjednički prošla kroz Požegu

Ivan Šola • ponedjeljak, 12.11.2018.

Odigrano je 13. kolo 3. HNL Istok u kojem su više manje ostvareni očekivani rezultati. Cibalia je na gostovanju u Požegi upisala desetu prvenstvenu pobjedu, dok je najbliži pratitelj Čepin u zadnjim minutama izbjegao poraz u Koprivnici. Derbi kola odigran je u Jurjevcu gdje je Zrinski bio bolji od Belišća, a domaće su pobjede ostvarili još i Marsonia, Vihor, Bedem i Mladost iz Ždralova. Ljepotica kola odigrana je u Đakovu gdje su u golijadi Croatia i Oriolik odigrali susret bez pobjednika...

Ljepotica kola odigrana je u Đakovu gdje su domaća Croatia i Oriolik u efikasnoj utakmici podijelili bodove odigravši 3:3. Igrala se osma minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Patrik Mijić, ali do kraja poluvremena domaćine je u egal vratio Neven Hlišć. Gosti su u novo vodstvo stigli u 56. minuti kada je Goran Jurić sigurno realizirao kazneni udarac za 1:2.

Do novog egala Croatia je stigla u 72. minuti zahvaljujući Bruni Damjanoviću, da bi samo pet minuta kasnije Josip Majstorić doveo goste u treće vodstvo na susretu. Konačnih 3:3 postavio je Ivan Jakić u 84. minuti utakmice.

Do pete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Marsonije koji su u drugom dijelu slomili Bjelovar savladavši ih rezultatom 2:0. Na prvi pogodak čekala se 55. minuta utakmice. Nenad Erić iskoristio je kiks gostujuće obrane te zatresao mrežu za 1:0. Pitanje pobjednika riješeno je deset minuta kasnije, strijelac je bio Antonio Rosandić.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Koprivnici gdje su istoimeni domaćin i Čepin podijelili bodove odigravši 2:2. Igrala se 17. minuta utakmice kada je Ivan Mihaljević doveo domaćine u vodstvo. Na povećanje prednosti čekala se 56. minuta u kojoj je Bojan Tucaković sigurno realizirao kazneni udarac za 2:0.

Samo sedam minuta kasnije novi kazneni udarac, ali ovoga puta na drugoj strani, a siguran realizator za 2:1 bio je Luka Agatić. Gosti su u 88. minuti ostali s igračem manje, žute kartone upario je Saša Kuburić. Kada se očekivalo da će Koprivnica osvojiti sva tri boda, u 90. minuti Luka Agatić postiže svoj drugi pogodak na utakmici za konačnu podjelu bodova.

Jubilarnu desetu prvenstvenu pobjedu upisali su nogometaši Cibalije koji su na gostovanju u Požegi s minimalnih 1:0 porazili Slavoniju. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se na samom kraju prvog dijela. Pogodak vrijedan sva tri boda postigao je Benjamin Karaula.

Za najuvjerljiviju pobjedu u ovom kolu pobrinuli su se nogometaši Vihora koji su na domaćem terenu s visokih 4:0 deklasirali Slogu iz Nove Gradiške. Igrala se 48. minuta utakmice kada je Hrvoje Babec doveo domaćine u vodstvo. Pitanje pobjednika riješeno je u samoj završnici u kojoj je Vihor postigao još tri zgoditka. Gostujuću mrežu redom su tresli Marin Vratković, Marko Dinjar, a priču je zaključio Hrvoje Babec svojim drugim zgoditkom.

Do treće prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Bedema koji su na domaćem terenu zasluženo porazili Slaviju rezultatom 2:0. Domaći su igrači bolje ušli u susret te su već u devetoj minuti zahvaljujući Ivanu Kolediću došli u vodstvo. Pitanje pobjednika riješeno je u 59. minuti, u strijelce se tada upisao Antun Vuksanović.

Derbi kola odigran je u Jurjevcu gdje su nogometaši Zrinskog nakon preokreta upisali šestu prvenstvenu pobjedu savladavši Belišće s 2:1. Igrala se 17. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Domagoj Damjanović. Do kraja poluvremena domaća se momčad vratila u egal. Igrala se 38. minuta kada je Junior Dos Santos realizirao kazneni udarac za 1:1. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 81. minuti, a pogodak vrijedan sva tri boda postigao je Krešimir Galić.

Derbi začelja odigran je u Ždralovima gdje je domaća Mladost u samoj završnici uspjela doći do pobjede savladavši Vukovar rezultatom 3:2. Na prvi pogodak čekala se 11. minuta u kojoj Tomislav Pleić neobranjivo šalje loptu u mrežu.

Gosti su u 23. minuti došli do izjednačenja zahvaljujući Miroslavu Prkiću. Odmah na početku drugog dijela Dominik Suton postiže eurogol za vodstvo gostiju. Ipak, da bodovi ostanu u Ždralovima pobrinuo se Pleić koji je prvo u 69. minuti iz slobodnog udarca zabio za 2:2, da bi u posljednjim sekundama susreta postavio poentirao za pobjedu.