Zimski sportovi

Medveščak svladao Katowice za prvu pobjedu na Continental Cupu

Petar Jenjić • petak, 16.11.2018.

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka upisali su pobjedu u drugoj utakmici Continental Cupa, bolji su bili od poljskih Katowica s 3:2...

Nakon visokog poraza od Belfast Giantsa hokejaši Medveščaka u drugoj su utakmici Continental Cupa odigrali bolje i upisali prvu pobjedu na turniru. Medvjedi su rezultatom 3:2 bili bolji od poljskih Katowica.

Prvih 20 minuta zaključeno je s dva pogotka prednosti zagrebačke momčadi. U 15. je minuti poentirao Mike Aviani, nakon čega se u strijelce upisao David Brine te tako podebljao vodstvo svoje momčadi.

Međutim, poljska se ekipa nije predavala, a u drugoj je trećini smanjila zaostatak preko Macieja Urbanowicza. Na otvaranju posljednje dionice stigla je i do izjednačenja pogotkom Jannea Laakkonena, ali pobjedu Medvjedima donio je Yann Sauve.

U posljednjem kolu Medvjedi će sutra igrati protiv Rittena kojeg su Katowice u prvom kolu svladale s 4:0. Pobjeda u toj utakmici donijet će im prolazak u završnu rundu Continental Cupa.