Nizozemci putem poruke prebacili Van Dijka u napad i profitirali

Branimir Korać • utorak, 20.11.2018.

Njemačka je do same završnice imala pobjedu u rukama, Nizozemska je bila izvan završnog turnira, a onda je Virgil van Dijk krasnim golom u 91. minuti poravnao na 2:2 i odveo Nizozemsku na završnicu Lige nacija...

Gol Virgila van Dijka u 91. minuti spasio je Nizozemsku i donio joj remi koji ju je odveo na završni turnir Lige nacija. Ronald Koeman mogao je biti vrlo zadovoljan jer je funkcionirao plan koji su skovali njegovi pomoćnici.

Naime Nizozemci su u završnici susreta prebacili Van Dijka s pozicije stopera na poziciju centarfora i upravo on je reakcijom kakve se ne bi posramili niti najveći napadači, doveo Nizozemsku do remija.

"Dobio sam poruku od pomoćnika Dwighta Lodewegesa i Keesa van Wonderena, Kada smo gubili 2:0 pitali su me hoćemo li napraviti neke promjene na terenu i složio sam se. Sljedeće što znam je da sam dobio papirić s tom porukom i dao sam ga Kennyju Teteu", rekao je Koeman.

Ostalo je povijest, desni bočni proslijedio je poruku Van Dijku koji je promijenio poziciju i preselio u napad.