Petar Jenjić • srijeda, 21.11.2018.

Odigrane su preostale utakmice osmog kola košarkaške Eurolige, a u utakmici dana CSKA je na krilima Sergija Rodrigueza nakon produžetka svladao Žalgiris. Do pobjede je stigao i Panathinaikos koji je bio bolji od Barcelone, dok je utakmicu izgubila Perasovićeva Baskonia koja je gostovala u Milanu...

Himki na domaćem terenu nije imao problema protiv Budućnosti protiv koje je stigao do druge pobjede sezone. Večeras je slavio rezultatom 85:69 i tako crnogorsku momčad ostavio na dnu ljestvice sa samo jednom pobjedom, koliko imaju i Maccabi i Darušafaka.

U prvoj četvrtini vidjeli smo osam promjena u vodstvu, a nakon deset minuta igre Himki je imao poen prednosti (18:17). Odlično drugom dionicom domaćin je na poluvrijeme otišao na 15 koševa viška (45:30), a do kraja utakmice sačuvao je stečenu prednost.

Aleksej Šved s 22 poena, sedam skokova i sedam asistencija bio je najbolji kod Himkija, Mickey Jordan dodao je 17 koševa i osam skokova. Earl Clark s 19 koševa predvodio je Budućnost.

Sjajna je utakmica odigrana u Moskvi gdje je CSKA nakon produžetka i velike drame svladao Žalgiris sa 99:97 te tako ostao na stopostotnom učinku. S druge strane, Litavci su trenutno na omjeru 3-5.

Iako je zaostajao devet razlike tri minute prije kraja (80:71), sjajni CSKA nije se predavao te je s 15 koševa izborio produžetak. Briljantan je u tom razdoblju bio Sergio Rodriguez koji je ubacio 11 poena, od čega tri trice. Jednu je zabio za 84:84, da bi polaganjem za 86:86 donio domaćinu dodatnih pet minuta. 17 sekundi prije kraja produžetka Will Clyburn s linije slobodnih bacanja postavio je konačan rezultat. Na drugoj strani Nate Wolters nije uspio poentirati.

Sergio Rodriguez susret je zaključio s 24 poena i šest asistencija, Cory Higgins dodao je 23 koša, a Will Clyburn 15 poena i 13 skokova. Antanas Kavaliauskas s 19 koševa i osam skokova te Nate Wolters s 14 poena i devet asistencija bili su najbolji kod Žalgirisa.

Petu pobjedu sezone, a treću u posljednje četiri utakmice, upisao je Panathinaikos koji je bio bolji od Barcelone sa 76:70 i tako katalonskoj momčadi nanio treći poraz, a prvi nakon pet uzastopnih pobjeda.

Grčka je momčad vodila kroz gotovo cijeli susret, a uoči posljednje dionice imala je pet koševa viška (55:50). Iako Barcelona nije dopustila potpuno odvajanje, Panathinaikos je uspio sačuvati prednost.

Deshaun Thomas s 14 koševa i Stephane Lasme s 11 poena i šest skokova bili su najbolji u pobjedničkoj momčadi. Barcelonu je predvodio Kyle Kuric sa 17 koševa, Ante Tomić za 21 i pol minutu dodao je šest koševa (3/5 za dva), pet skokova, jednu asistenciju i tri ukradene lopte.

Do pobjede je stigao i Milano koji je na domaćem terenu bio bolji od Baskonije sa 93:90. Šesto je ovo slavlje talijanske momčadi ove sezone, a osigurala ga je tek u samoj završnici utakmice, zahvaljujući četiri slobodna bacanja Curtisa Jerrellsa kojima je donio svojoj momčadi vodstvo od 93:87.

Vladimir Micov s 22 poena predvodio je domaću momčad do pobjede, Mike James dodao je 20 koševa i osam asistencija. U redovima Perasovićeve momčadi po 18 koševa ubacili su Vincent Poirier (deset skokova) i Matt Janning (pet skokova).