Buva i Sobin vrlo dobri u pobjedama Bešiktaša i Anwila

Petar Jenjić • srijeda, 21.11.2018.

Danas su nastavljene utakmice u košarkaškoj Ligi prvaka, a među hrvatskim igračima najbolji je učinak ostvario Ivan Buva u pobjedi svog Bešiktaša protiv Petrol Olimpije...

U skupini A sigurnu je pobjedu upisao poljski Anwil koji je na domaćem terenu sa 76:64 bio bolji od Le Mansa. Domaćinu je ovo treća pobjeda sezone uz koju ima i četiri poraza, dok je Le Mans trenutno na omjeru 2-5. Poljska je momčad vodila gotovo cijeli susret, a u posljednjoj četvrtini stigla do dvoznamenkaste prednosti i sačuvala je do kraja.

Chase Simon sa 16 poena bio je najbolji kod pobjedničke momčadi, Josip Sobin dodao je deset koševa (5/7 za dva), četiri skoka i četiri asistencije za 30 i pol minuta na terenu. Goste je predvodio Petr Cornelie sa 17 koševa.

Nakon jako dobro odigranog prvog poluvremena koje je zaključio s 12 koševa prednosti (41:29), Lietkabelis je u drugom poluvremenu bez većih problema sačuvao prednost i sa 78:67 svladao Fuenlabradu.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Simas Jasaitis sa 17 koševa i osam skokova, Fran Pilepić dodao je šest koševa (0/1 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 3/4) za 12 i pol minuta na terenu. Francisco Cruz s 20 poena predvodio je španjolsku momčad.

Slično se razvijala i utakmica u skupini D u kojoj je do treće pobjede stigao Bešiktaš protiv Petrol Olimpije. Turska je momčad slavila rezultatom 94:84 i ostavila goste na dnu ljestvice na omjeru 1-6. Domaćin je prvo poluvrijeme zaključio s 18 poena prednosti (57:39), gosti su se probudili u nastavku te stigli na samo minus pet (77:72), ali više od toga nije išlo.

Samet Geyik s 18 poena predvodio je Bešiktaš do pobjede, dok je Ivan Buva dodao 14 koševa (4/8 za dva, slobodna bacanja 6/6) i pet skokova za 22 i pol minute provedene na parketu. Jan Špan bio je najbolji kod gostiju s 18 koševa i šest asistencija, Luka Šamanić dodao je četiri koša (1/2 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 2/2), pet skokova, dvije asistencije, ali i pet osobnih pogrešaka za nešto manje od 14 minuta na terenu.