Ostali sportovi

Tin Srbić prvim mjestom kvalifikacija do finala Svjetskog kupa u Cottbusu

Sportnet, Mihaela Bradovski • petak, 23.11.2018.

Najbolji sportaš Hrvatske u 2017. godini, gimnastičar Tin Srbić, četvrtoplasirani s netom završenog Svjetskog prvenstva u Dohi, na Svjetskom se kupu u njemačkom Cottbusu plasirao u finale svoje najjače discipline - preče.

U današnjim kvalifikacijama Tin je u potpunosti pomeo konkurenciju od 44 prečaša te s ocjenom 14.533 zauzeo prvo mjesto kvalifikacija. Drugi je bio Brazilac Arthur Mariano (14.266), a treći Nizozemac Epke Zonderland, aktualni svjetski prvak iz Dohe (14.266).

U kvalifikacijama preče nastupio je i Anton Kovačević koji je za svoju vježbu zaradio ocjenu 13.166 te zauzeo 19. mjesto.

Jedina hrvatska predstavnica u ženskom dijelu natjecanja Ana Đerek u kvalifikacijama partera je završila kao 12., dok je na gredi bila nešto slabija, 32.

U sutrašnjim finalima Svjetskog kupa u Cottbusu od 14 sati pratimo Filipa Udea i Roberta Seligmana na konju s hvataljkama, dok će Tin u finalu preče nastupiti u nedjelju.