Hrvatski Telekom Prva liga, 15. kolo, 24.11.2018, 15:00 h, Rujevica, gledatelja: 4635

Jan Šneler • subota, 24.11.2018.

U derbiju 15. kola HT Prve lige, Rijeka je na Rujevici svladala Dinamo i nanijela Modrima prvi prvenstveni poraz ove sezone...

Trener Rijeke Igor Bišćan uspio je presuditi svom Dinamu. Tek drugi poraz ove sezone nanijela je Rijeka Dinamu i smanjila razliku na devet bodova. Nije to bila sjajna predstava Riječana, čak možemo reći da je Dinamo nezasluženo poražen, ali bodovi se broje i Riječani mogu biti sretni konačnim ishodom.

Vrlo rezervirana bila je Rijeka u prvom dijelu. Dinamo je bio kudikamo konkretniji i ofenzivniji, no niti zagrebačka momčad nije uspijevala doći do pogotka. Igralo se dosta žustro s dosta agresivnosti, no u samoj završnici nije bilo dovoljno koncentracije.

Sjajan je u prvom dijelu bio Simon Sluga koji je u nekoliko navrata spašavao vrata Rijeke. Bivši igrač Rijeke Mario Gavranović pucao je s nekoliko metara, no Sluga je odlično obranio. Na samom kraju prvog dijela, još jednu solidnu šansu imali su gosti, no neprecizan je bio Dani Olmo.

Nije mogao biti nezadovoljan Nenad Bjelica igrom već rezultatom jer je Dinamo zaslužio voditi, a s druge strane, Rijeka je mogla biti sretna što je ostala prazne mreže. Niti početkom nastavka, Dinamo nije uspio doći do pogotka. Nakon desetak minuta, Petar Stojanović iskoristio je nepažnju obrane, no Sluga je ponovno bio na mjestu.

Još uvijek je Dinamo bio bolji, kvalitetnije je napadao, ali Rijeka je uspjela doći do vodstva. U 64. minuti, obrana Dinama loše je reagirala, a Antonio Čolak sjajnim udarcem iz okreta matirao nemoćnog Dominika Livakovića. Vrlo brzo nakon pogotka, Bjelica se odlučio za uvođenje Marija Budimira i Brune Petkovića pokušavši što prije doći do izjednačenja.

Dinamu to nije pošlo za rukom, iako je par minuta prije kraja Izet Hajrović imao sjajnu priliku koju je Roberto Punčec uspio izblokirati. Do kraja susreta, Rijeka je pametno trošila vrijeme i uspjela izdržati nalete gostiju.