Hrvatski Telekom Prva liga, 15. kolo, 25.11.2018, 15:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 0

Jan Šneler • nedjelja, 25.11.2018.

U 15. kolu HT Prve lige, nogometaši Hajduka su pred praznim tribinama Poljuda remizirali sa Slaven Belupom i ostali daleko iza petoplasirane Gorice...

Novo razočarenje priredili su nogometaši Hajduka na svom terenu. Iako na praznom Poljudu, Splićani su odigrali slabih 2:2 sa Slaven Belupom te su se jedva spasili novog poraza na domaćem terenu.

Nisu niti gosti briljirali te su bili vrlo povučeni u prvih pola sata igre. Većinom je Hajduk nešto pokušavao, dok su Farmaceuti čekali grešku domaćih i tražili prilike preko kontri i polukontri. Jedna takva prilika došla je u 31. minuti u kojoj su gosti i poveli. Bruno Bogojević je odlično ubacio za Mateusa koji je glavom pogodio iza leđa domaćeg vratara Blaževića koji je loše reagirao.

Nastavila se slabašna igra, bez pravih prilika, ali pred sam kraj prvog dijela, Splićani dolaze do izjednačenja. Dobro je tukao Mirko Ivanovski, njegov šut ostao je na stativi, no odbijena lopta došao je do Ahmeda Saida koji ju je potom zakucao za 1:1. S obzirom na prikazano bio je to najpošteniji rezultat u prvom dijelu.

U drugom poluvremenu nastavak igre iz prvog. Konkretniji je bio Hajduk iako bez velikih prilika, dok je Slaven Belupo bio statičniji, ali vrlo opasan iz kontri. Još jednom je, u 65. minuti, Bogojević prošao po svojoj strani i odlično tukao te pogodio mrežu za novo vodstvo gostiju. Sada je situacija bila drugačija jer su Farmaceuti mogli uvesti Hajduk u nervozu.

Ipak, na sreću domaćih, nije im dugo trebalo da dođu do novog izjednačenja. Još jednom je Hajduk imao sreće jer je udarac Michelea Šege, vratar Ivan Filipović odbio točno do Jaira koji na prazan gol poentira za 2:2. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao iako su gosti imali nekoliko poluprilika koje su mogle završiti u mreži.

Hajduk je novim remijem ostao na šestom mjestu sa 17 bodova, dok je Slaven Belupo došao na sedmu poziciju s tri boda manje. Sve je jasnije kako Hajduku bježi prvih pet momčadi, dok je Slaven Belupo još uvijek u opasnoj zoni te je tek dva boda udaljen od devetoplasirane Istre.