Hrvoje Perić dobar u pobjedi Trsta, Milano se mučio protiv Cremone

Branimir Korać • nedjelja, 25.11.2018.

Odigrani su susreti osmog kola talijanskog prvenstva. U akciji je bio Hrvoje Perić koji je parket napustio uzdignutih ruku, a lider Milano i dalje je stopostotan, ali je teškom mukom došao do pobjede...

Perićev Trieste odigrao je dobru utakmicu protiv Cantua i visoko je slavio 102:82. Bio je to dvoboj susjeda na ljestvici, dvije momčadi koje su u ovo kolo ušle s omjerom 3-4, a na kraju su uspješniji bili domaćini koji su tako došli na 50 posto.

Susret je prelomljen na startu drugog poluvremena, domaćin je odigrao vrhunski treću četvrtinu, dobio ju je s čak 39:15 i odjurio do pobjede.

Hrvoje Perić u ovoj pobjedi sudjelovao je 17 minuta za vrijeme kojih je ubacio 13 poena (5/8 za dva, 1/2 za tri poena) i uhvatio tri skoka. Chris Wright dodao je 19 poena i šest asistencija, a Jamarr Sanders 16 poena. Kod Cantua Frank Gaines ubacio je 31 poen, a Gerry Blakes 26 poena.

Dosta problema imao je Milano protiv Cremone i slavio je teškom mukom 76:75. Pobjedu domaćinu osigurao je Mike James s linije slobodnih bacanja, a tricu za pobjedu na isteku vremena nije pogodio Giampaolo Ricci.

Kaleb Tarczewski predvodio je Milano s 15 poena i šest skokova, a Mindaugas Kuzminskas dodao je 12 poena. Kod poraženih Andrew Crawford ubacio je 21 poen, a Peyton Aldridge 16 poena i šest skokova.