Dinamo rutinski u uzvratu protiv Astane, Modri ostaju u Europi

Branimir Korać • utorak, 27.11.2018.

Dinamova momčad u Ligi prvaka mladih upisala je pobjedu 3:1 u uzvratu protiv Astane i izborila je ostanak u Europi i u 2019. godini, a sljedećeg mjeseca saznat će novog protivnika...

Nakon remija u Kazahstanu 1:1 izvučenog unatoč nastupu s igračem manje punih sat vremena, Dinamo je u uzvratu bio bolji od Astane s 3:1 i tako bez problema izborio ostanak u Europi.

Igrači pod vodstvom Igora Jovićevića zasluženo su slavili, bili su bolji protivnik i nisu dopustili Kazahstancima iznenađenje.

Već u prvoj minuti stigli su do vodstva pogotkom Leona Šipoša, a s dobrom igrom nastavili su i u ostatku susreta.

Krajem prvog dijela prednost su povisili na 2:0, a strijelac je bio Mario Ćuže s 11 metara.

U drugom dijelu Kazahstanci su uspjeli doći do smanjenja zaostatka i tako malo zaprijetiti, ali sve nedoumice otklonio je Dino Kapitanović golom u 77. minuti za konačnih 3:1.

Zaslužen i očekivan prolazak Modrih koji su tako u dvije konkurencije ove sezone bili kobni za Astanu.