Hrvatski Telekom Prva liga, 16. kolo, 01.12.2018, 15:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2134

Jan Šneler • subota, 01.12.2018.

Potpuno zasluženo, Rijeka je preokretom došla do slavlja u Osijeku i preuzela treću poziciju na ljestvici. Riječani su tako nakon Dinama svladali i Osijek...

U 16. kolu HT Prve lige, Rijeka je došla do slavlja u Gradskom vrtu kod Osijeka i time produžila sjajan niz. Riječka momčad ne zna za poraz otkada je vodi Igor Bišćan, a navijače Rijeke svakako veseli pobjeda nad direktnim rivalom nakon prošlotjednog slavlja protiv Dinama.

Bolji start domaćini nisu mogli poželjeti. Već nakon osam minuta, veliku grešku Petra Mamića iskoristio je Tomislav Šorša i bez ikakvih problema matirao nemoćnog Simona Slugu. Riječani nisu dugo čekali na odgovor te su odlično pritisnuli nakon primljenog gola.

Pokušavali su preko Zorana Kvržića i Antonija Čolaka, ali su gostujući pokušaji bili neprecizni ili ih je otklonio domaći vratar. Nakon postignutog gola, Osječana dugo nigdje nije bilo i Rijeka je u potpunosti dominirala terenom.

Nakon silnih prilika i pregršt propuštenih šansi, konačno u 43. minuti Rijeka dolazi do izjednačenja. Nakon kornera, precizan je u skoku bio Čolak koji je glavom donio zasluženi pogodak gostima. Nije trebalo dugo čekati u nastavku susreta za potpuni preokret.

U 54. minuti, još jednom Čolak, nakon greške osječke obrane, pogađa za 1:2 i dovodi Osijek u velike probleme. Tek taj drugi primljeni pogodak probudio je Osječane koji su počeli ozbiljnije igrati. Kako se susret bližio kraju, sve su opasniji bili iz Osijeka, ali vrijeme je neumoljivo curilo.

Pokušavali su Gabrijel Boban i Haris Hajradinović, ali nije bilo preciznosti. U 88. minuti, Osijek je bio najbliže izjednačenju. Na odličnu dubinsku loptu u peterac, dotrčao je Mirko Marić i glavom pored Sluge poslao loptu prema mreži, no u posljednjem trenutku s gol crte Stjepan Lončar izbija loptu na sigurno.