Orijentu pripao veliki županijski derbi, petarda Jaruna

Ivan Šola • ponedjeljak, 03.12.2018.

Odigrano je 17. kolo Treće HNL Zapad u kojem su vodeći trojac Vinogradar, Dubrava i Orijent upisali rutinske pobjede, te su polusezonu završili na najbolji mogući način. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti gostujuće pobjede Dubrave i Vrbovca, dok su u velikom zagrebačkom derbiju nogometaši Jaruna s visokih 5:2 porazili Špansko. Krk je zaustavljen u Maksimiru, dok je derbi kola u Dugom Selu završio bez pobjednika.

Županijski derbi odigran je na Krimeji gdje je Orijent kao domaćin s minimalnih 1:0 porazio Opatiju. Igrala se 56. minuta utakmice kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Vedran Gerc. Orijent je tako polusezonu završio na fantastičnom trećem mjestu i najveće su iznenađenje lige, dok nogometaši Opatije na odmor odlaze zauzimajući skromno 14. mjesto.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Maksimiru gdje su istoimeni domaćin i Krk miroljubljivo podijelili bodove. Igrala se 12. minuta utakmice kada je Paolo Gibičar doveo gostujući sastav u vodstvo. U drugom dijelu bolje je zaigrao domaći sastav, te su u 57. minuti zahvaljujući Marinu Žugaju poravnali rezultat na 1:1. Do kraja susreta obje su momčadi imale nekoliko prigoda, ali se rezultat više nije mijenjao.

Nogometaši Zagreba upisali su i 16. prvenstveni poraz, bolji od njih bili su gosti iz Vrbovca koji su s 3:1 upisali rutinsku pobjedu. Gosti su u vodstvo došli u 11. minuti kada je neopreznost u domaćoj obrani iskoristio Luan Santos. Odmah na početku drugog dijela Josip Colarić povećava prednost Vrbovca na 0:2. Tračak nade Zagrebu vraća u 69. minuti Roko Prpić, da bi konačan rezultat utakmice 1:3 postavio Josip Slišković na samom kraju susreta.

Do 15. prvenstvene pobjede stigli su aktualni prvaci lige nogometaši Vinogradara koji su u gostima rutinski savladali Ponikve 2:0. Junak utakmice bio je najbolji strijelac lige Igor Prijić koji je postigao oba zgoditka za nova tri boda svoje momčadi. Vinogradaru predstoji još borba za polufinale Hrvatskog kupa u Zaprešiću, dok su nogometaši Ponikvi završili sa službenim utakmicama za ovu godinu.

Vrlo uzbudljiva utakmica odigrana je u Krapini gdje su nogometaši Zagorca upisali osmu prvenstvenu pobjedu savladavši na domaćem terenu HAŠK 2:1. Igrala se osma minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Bruno Karoglan. Samo šest minuta kasnije Matija Smrekar vraća utakmicu u rezultatski egal. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 23. minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Matija Majcenić.

Još jedan županijski derbi odigran je u Poreču gdje su nogometaši Jadrana očekivano ostvarili osmu prvenstvenu pobjedu savladavši Novigrad 2:0. Epitet igrača utakmice pripao je domaćem napadaču Manuelu Perkoviću koji je prvo u 32. minuti iz kaznenog udarca doveo Jadran u vodstvo, da bi u 67. minuti postavio konačan rezultat utakmice 2:0.

Do 11. prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Dubrave koji su na gostovanju savladali Kurilovec 2:0. Pitanje pobjednika riješeno je u drugom dijelu kada je Luka Nakić dva puta poslao loptu u mrežu domaćeg vratara Elmara Hadžića za velika tri boda.

Najefikasnija utakmica u ovome kolu odigrana je u kvartovskom derbiju gdje su nogometaši Španskog doživjeli težak poraz na domaćem terenu od Jaruna 5:2. Pitanje pobjednika odlučeno je već nakon pola sata igre kada su gosti zahvaljujući dvostrukom strijelcu Kristijanu Brčiću i Dominiku Mihaljeviću imali vodstvo 0:3. Igrala se 62. minuta utakmice kada je Anthony Kyle smanjio rezultat na 1:3, da bi nakon toga Goran Konjević i Marko Tadić povećali vodstvo na visokih 1:5. Do kraja susreta svoj drugi pogodak na susretu postiže Anthony Kyle za konačan rezultat utakmice 2:5.

Derbi kola odigran je u Dugom Selu u kojem su istoimeni domaćin i Trnje podijelili bodove. Igrala se 37. minuta utakmice kada je Mijo Čerdić Batarilo doveo domaćine u vodstvo, a samo šest minuta kasnije Marko Šlogar vratio je goste u rezultatski egal. Na novi pogodak čekala se 55. minuta kada je Karlo Darojković doveo Dugo Selo u novo vodstvo. Konačan rezultat utakmice 2:2 postavio je Marko Bubnjić u 75. minuti.