Hrvatski nogometni kup, Četvrtfinale, 04.12.2018, 17:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Ivan Vučković, Ivica Modrić, Igor Krmar
Antonio Bosec 76'
3:0(2:0) Jaska Vinogradar

Inter bez problema i s igračem manje do polufinala Kupa

Branimir Korać • utorak, 04.12.2018.

Jedini dvoboj četvrtfinala Kupa koji nije bio prvoligaški, bio je onaj u Zaprešiću, a u njemu je Inter rutinski s 3:0 svladao momčad Vinogradara, vodećeg trećeligaša zapadne skupine...

Igor Postonjski
36'
29
Matej Vuk
65'
19
Marin Zulim
80'
Mateo Topić
51'

Davide Jozić
77'
14
Mirko Ramčić
85'
Stjepan Gomerac

Inter je imao na papiru najlakšeg protivnika i to se pokazalo takvim i na terenu. Razlika u kvaliteti između Intera i Vinogradara ipak je prilična pa su tako domaćini unatoč tome što su imali igrača manje sat vremena, mirno odradili posao.

Dosta je pomogao Interu i Goran Bašić, vratar Vinogradara koji je jako loše reagirao kod prva dva pogotka Intera, tu su gosti ušli u zaostatak i potonuli.

Od početka susreta Inter je kontrolirao situaciju na terenu te je u 15. minuti stigao i do vodećeg pogotka. Brezovec je izveo korner, pogodio je glavu Komnena Andrića koji šalje loptu u bliži kut, a Bašić je rukama odbija u mrežu.

Brezovec ubrzo zarađuje nepotrebni žuti karton zbog simuliranja, a u 23. minuti domaćin podiže vodstvo. Muhar je opalio s 25 metara, lopta je išla ravno u Bašića kojem prolazi kroz ruke i ulazi u gol.

Gosti su potonuli, ali nada im se vratila kada je Brezovec nepotrebno na sredini terena nakon pola sata igre zaradio drugi žuti karton i ostavio svoju momčad s igračem manje.

Bez obzira na brojčanu nadmoć, Vinogradar je vrlo rijetko prijetio, a u prvom dijelu samo dva puta je izgledalo opasnije i to kada je zaradio slobodni udarac na 16 metara kojeg loše izvodi Povrženić te nakon dobre akcije Prijića kada Štulec puca daleko od gola.

U drugom dijelu Inter je rutinski držao prednost te ju čak i povećao preko Boseca u 76. minuti. Bosec se izborio za loptu uz rub terena, iskosa ušao u 16 metara i onda zabio za 3:0.

U završnici susreta mogli su i jedni i drugi do pogotka, nisu vratare nadmudrili Andrić i Bjelanović te je ostalo 3:0 i Inter je prvi polufinalist Kupa.