Sampdoria i Bologna izborili prolaz u osminu finala, kraj za Budimirov Crotone

Mihaela Bradovski • utorak, 04.12.2018.

Odigrana su tri susreta šesnaestine finala Coppa Italije, a favoriti su upisali pobjede. Najuvjerljiviji poraz ubilježio je Crotone za koji nastupa Ante Budimir...

Nogometaši Sampdorije preokrenuli su susret protiv SPAL-a, slavili s ukupnih 2:1 te si time u osmini finala osigurali dvoboj protiv Milana. Istim rezultatom domaćin današnjeg dvoboja svog je protivnika svladao i u domaćem prvenstvu, nešto ranije ove sezone.

Gosti su u 35. minuti stigli do vodstva preko Sergija Floccarija, a nekoliko napada kasnije umalo i povećali vodstvo nakon što je prema domaćim vratima pucao Paloschi.

Sampdoria je svoj prvi pogodak postigla u posljednjim trenucima prvog dijela; na asistenciju Jankta pogodio je Gregoire Defrel.

Dobar dio nastavka obilježio je odličnim obranama Kownackom i Janktu Vanja Milinković-Savić, no u 82. minuti vratar gostiju krivo procjenjuje akciju između Saponare i poljskog mladog reprezentativca te Kownacki lako poentira za konačnih 2:1.

U prvoj utakmici dana Benevento je svladalo Cittadellu s minimalnih 1:0 te će u osmini finala snage morati odmjeriti s Interom.

Dvoboj dvije momčadi Serie B odlučio je pogodak Filippa Bandinellija iz kontranapada u 77. minuti. Gosti su najveću priliku imali nešto ranije, kada im je pogodak Bernardina poništen zbog zaleđa.

Najuvjerljivije slavlje ovog utorka u Coppi ono je nogometaša Bologne koji su s 3:0 svladali Crotone. Ovom pobjedom izborili su susret osmine finala s Juventusom.

Glavnu ulogu na putu do ove pobjede imao je Riccardo Orsolini, strijelac prvog i trećeg pogotka te asistent kod pogotka Falcinellija iz 56. minute.

Mladi reprezentativac Italije u 40. je minuti iz drugog pokušaja svladao Cordaza, u 67. minuti iz slobodnog je udarca ubacio za Falcinellija koji je iza gostujućeg vratara pogodio nakon udarca glavom dok je Orsolini kod svog drugog pogotka loptu poslao u dalji donji kut.

Crotoneov Ante Budimir u igru je ušao u 66. minuti.