Vodeni sportovi

Olympiakos ipak bio prejak, prvi poraz Mladosti u Ligi prvaka

Petar Jenjić • srijeda, 05.12.2018.

Vaterpolisti Mladosti pretrpjeli su prvi poraz sezone u Ligi prvaka, na gostovanju kod grčkog Olympiakosa izgubili su rezultatom 13:8...

Prvi poraz u sezoni upisali su vaterpolisti Mladosti koji su gostovali kod grčkog Olympiakosa. Domaćin je zagrebačku momčad svladao s 13:8 te tako stigao do druge pobjede sezone.

Prva četvrtina bila je vrlo slaba za gostujuću momčad koja je nakon osam minuta zaostajala 3:0. Druga je četvrtina zato bila potpuno suprotna. Stigli su Žapci u dva navrata do pogotka zaostatka, ali ipak su prvo poluvrijeme zaključili s dva gola minusa (6:4).

Međutim, prve četiri minute nastavka odlučile su pobjednika, Olympiakos je stigao do četiri pogotka viška (8:4), a prednost je bez problema sačuvao do kraja.

Do pobjede ih je predvodio Georgios Dervisis s četiri gola, dok su po tri pogotka dodali Konstantinos Genidounias i Ioannis Fountoulis. Najbolji je kod Mladosti bio Lovre Miloš s tri gola, dok se pet igrača po jednom upisalo u strijelce.