Bundesliga, 14. kolo, 07.12.2018, 20:30 h
Werder Bremen
Werder Bremen 3:1 Fortuna Düsseldorf
Fortuna Düsseldorf

Mihaela Bradovski • subota, 08.12.2018.

U prvom susretu 14. kola Bundeslige Werder je na svom travnjaku svladao Fortunu 3:1 i prekinuo neugodan niz od pet utakmica bez pobjede. Fortuna je ubilježila deveti poraz i nalazi se na posljednjem mjestu na ljestvici...

Werder je napokon pronašao žrtvu i stigao je do pobjede 3:1 kojom je prekinuo niz slabijih nastupa. Fortuna iz Düsseldorfa pokazala se idealnim protivnikom za izlazak iz krize, momčad iz Bremena bila je bolja tijekom cijelog susreta i zaslužila je pobjedu.

U 20. minuti Werder je došao do vodstva kada je Kruse odlično proigrao na rubu kaznenog prostora natrčalog Kevina Mohwalda koji vrlo dobrih udarcem izvana dolazi do prvijenca u dresu Werdera i dovodi svoju momčad u vodstvo.

Gosti su se vratili u utakmicu neposredno prije odlaska na odmor. Sebastian Langkamp igrao je rukom u svom kaznenom prostoru i dosuđen je penal nakon pregleda snimke, a Dodi Lukebakio lakoćom zabija za poravnanje.

U nastavku susreta bolji domaćin ipak je otišao do pobjede i to golovima u zadnjih 20 minuta. U 71. minuti Martin Harnik bio je na pravom mjestu nakon što je vratar odbio loptu i iz blizine zabio je za 2:1. Sedam minuta kasnije u strijelce se upisao i Joshua Sargent, mladi Amerikanac koji je tako na sjajan način debitirao u prvoj momčadi, u igru je ušao samo dvije minute prije pogotka.

Davor Lovren kod gostiju i dalje nije u konkurenciji za nastup zbog ozljede.