Napoli
Napoli 4:0 Frosinone

Jan Šneler • subota, 08.12.2018.

U 15. kolu talijanske Serie A, trenutno drugoplasirani Napoli bez većih problema svladao je slabašni Frosinone...

Kao što se očekivalo, nikakvih većih problema Napoli nije imao u 15. kolu protiv Frosinonea. Gosti su došli u statusu potpunog autsajdera, a domaći Napoli na terenu je potvrdio kako je mnogo snažnija momčad.

Već nakon sedam minuta igre bilo je jasno u kojem smjeru utakmice odlazi. Piotr Zelinski je iz praktički prvog udarca na gol doveo Napoli u vodstvo. Rani pogodak dodatno je pomogao domaćoj momčadi koja je sada mogla mirno graditi napad bez pritiska. Gosti nisu mogli ozbiljnije zaprijetiti Napoliju te su praktično poluvrijeme zaključili bez prave prilike.

Napoli je bio konkretniji, pokušavao i konačno u 40. minuti došao do drugog gola. Adam Ounas je lijepo okončao akciju dalekometnim udarcem i povećao vodstvo domaćih. U nastavku susreta Napoli je bio jednako uvjerljiv i boljom završnicom potpuno potopio goste.

U 68. minuti Arkadiusz Milik je zabio treći gol domaćih, da bi u 84. minuti Poljak svojim drugim pogotkom postavio konačnih 4:0. Dodajmo za kraj kako je Marko Rog u 75. minuti zamijenio Lorenza Insignea.