Hrvatski Telekom Prva liga, 17. kolo, 08.12.2018, 15:00 h, Rujevica
Suci: Igor Pajač, Borut Križarić, Vedran Đurak
Zoran Kvržić 60'
3:0(1:0) Lokomotiva
Lokomotiva

Branimir Korać • subota, 08.12.2018.

U svega nekoliko dana Rijeka je dva puta došla do pobjede protiv Lokomotive. Nakon što ju je svladala u Kupu s 2:1, bila je bolja i u prvenstvu, na Rujevici je slavila 3:0...

Još jedna pobjeda za Igora Bišćana i Rijeku. Lokomotiva je svladana još jednom, a nakon odlaska Matjaža Keka šok terapija bila je uspješna. Od dolaska Bišćana Rijeka ne zna za poraz, ušla je i u polufinale Kupa, a Lokomotivu je sredila dva puta.

Druga pobjeda bila je još uvjerljivija nego ona u Kupu početkom tjedna, tada su Riječani slavili 2:1, a sada su na Rujevici bili bolji s 3:0.

Od početka se igralo obostrano otvoreno, a prvi pogodak stigao je dosta brzo. Već u 13. minuti Kvržić je odlično ubacio iz slobodnog udarca, obrana Lokomotive je uhvaćena na spavanju, Heber je lagano skrenuo loptu i ona je završila u mreži.

Do kraja prvog dijela imali su i jedni i drugi prilike za pogotke, ali rezultat se više nije mijenjao. Nekoliko pokušaja Krstanovića, Radonjića i Halilovića bili su bezopasni za Slugu kao i Čolaka, Kvržića i Gorgona za Grbića.

U drugom dijelu Rijeka je još otvorenije krenula prema golu i stvorila još nekoliko velikih prilika prije pogotka za 2:0. On je stigao u 61. minuti kada je Čolak pucao izvana, Grbić je kratko odbio loptu do Kvržića koji zabija za 2:0.

Pet minuta kasnije Grbić i Kolinger spašavaju Lokomotivu. Pucao je Čolak, Grbić je obranio, ali lopta je krenula prema golu otkud je s crte izbija Kolinger.

U 77. minuti Rijeka ipak dolazi do trećeg gola, Heber je odlično odradio dupli pas s Grahovcem, namjestio se na udarac i lijepo pogodio suprotni kut za konačnih 3:0.

Na kraju zaslužena pobjeda Rijeke koja se potvrdila kao bolji protivnik i nastavila je seriju pobjeda.