Sassuolo
Sassuolo 3:3 Fiorentina
Fiorentina

Petar Jenjić • nedjelja, 09.12.2018.

Sjajna utakmica odigrana je u 15. kolu Serie A u kojoj je Fiorentina stigla do boda na gostovanju kod Sassuoloa pogotkom u 97. minuti utakmice...

Nakon jučerašnje drame i Sampdorijinog pogotka u 99. minuti, danas smo gledali još jednu. Ovoga puta u prvom je planu bila Fiorentina koja je zaostajala dva pogotka razlike protiv Sassuoloa sve do 89. minute, da bi u sedmoj minuti sudačke nadoknade uspjela postići izjednačujući pogodak za konačnih 3:3.

Svih šest golova vidjeli smo u drugom poluvremenu, kao i dva isključenja, po jedno sa svake strane. Domaćin itekako može žaliti za sva tri boda, s obzirom na to da je u dva navrata imao dva gola prednosti.

Nakon petnaestak minuta igre domaćin je pojačao pritisak, dok se Fiorentina mučila. Prva prilika za Sassuolo stigla je u 26. minuti, pucao je Stefano Sensi iz slobodnog udarca, ali obranio je Alban Lafont. Pokušao je u samoj završnici i Mehdi Bourabia, ali pucao je pored gola. Bilo je to sve od ijedne momčadi u prvom poluvremenu koje je završilo bez pogodaka.

I onda nakon nešto više od sat vremena igre domaćin je poveo. Jedan centaršut odbio je vratar Fiorentine, ali samo do Alfreda Duncana koji je krasnim udarcem s ruba kaznenog prostora zatresao mrežu. Strijelac prvog pogotka bio je asistent za drugi gol u 68. minuti. Krasno je proigrao Khoumu Babacara na deset metara gola, a igrač Sassuoloa udarcem isprve skrenuo je loptu iza Lafonta.

Nisu se gosti predavali pa su tako već dvije minute kasnije smanjili zaostatak, strijelac je bio Giovanni Simeone koji se našao na pravom mjestu u pravo vrijeme. Nakon što je Marco Benassi promašio jako dobru priliku za izjednačenje, stigla je kazna na drugoj strani kada je sjajno pogodio Sensi.

Tek je tada krenula prava drama. Prvo je domaćin ostao s igračem manje u 87. minuti kada je isključenje zaradio Filip Đuričić. Dvije minute kasnije Fiorentina je smanjila na 3:2 kada je nakon odbijanca poentirao Benassi. U drugoj minuti sudačke nadoknade s igračem manje ostala je i gostujuća momčad kada je drugi žuti karton dobio Nikola Milenković.

Igrala se sedma minuta sudačke nadoknade kada je Fiorentina ipak stigla do boda, Pezzella je prigrao Mirallasa u kaznenom prostoru, a ovaj pospremio loptu u mrežu.

Marko Pjaca krenuo je od prve minute u dresu Fiorentine, a zamijenjen je na poluvremenu.